banner84

Sahilleri ALTSO'mu işletecek?

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sahillerin kontrolü ve işletilmesini ALTSO'ya devretmek istediği öğrenildi

Sahilleri ALTSO'mu işletecek?
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Belediyesi'nin kendilerine tahsis edilmesi için Milli Emlak Müdürlüğü'ne talepte bulundukları sahiller için yeni bir gelişme yaşandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sahillerin kiralanması ve işletilmesi için Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ALTSO) devretmek istediği ve bunun için ön çalışma yaptığı öğrenildi. Tam mutabakat sağlandığı takdirde sahillerin işletilmesi işini ALTSO yapacak.
ALTAV ARACI OLACAK
ALTİD DEVREDEN ÇIKACAK
Sahillerin Alanya'da kalması için Büyükşehir Belediyesi'nin önerisine sıcak bakan ALTSO ise sahillerle ilgili çalışmaları Alanya Turizmi Tanıtma Vakfı (ALTAV) üzerinden yürütecek. Daha önce sahillerin kiralanması ve işletilmesi işini yürüten Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ise devre dışı kalacak.
ALTSO, ALTAV'A ÜYE VERECEK
Sahillerin işletilmesi için ALTAV bünyesinde 6 kişilik komisyon kurulacak. Komisyonda iki kişinin ALTAV'ın kendi yönetiminden, iki kişinin ALTSO yönetiminden, diğer iki kişinin de siyasi olması bekleniyor. Oluşumun sağlanması halinde ALTSO adına yönetim kurulu üyelerinden turizmci Kemal Zamanoğlu ile Banu Okan Kavukcu'nun ALTAV'da görev alabilecekleri gelen haberler arasında. 
'ALANYA'YI MAĞDUR ETMEYİZ'
Sahillerin turizm sektöründe çok hassas bir yeri olduğunu dolayısıyla çok fazla tartışma konusu yapılmaması gerektiğini söyleyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Odamıza böyle bir yetki verilirse Alanya'yı mağdur etmemek ve sahillerin Alanya'da kalması için elimizi taşın altına koyarız. Hem Antalya Büyükşehir Belediyesi, hem de Alanya Belediyesi ile dirsek temasıyla elimizden geleni yaparız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157