banner84

'Sahillerimizi koruyalım'

Kaymakam Tanrıseven “Plajlarımızı koruyacağız. Sahillerde yapılan her türlü çalışmanın yasal çerçevede olması gerekir, bunun için gerekli çalışmalar yapılacak” dedi

'Sahillerimizi koruyalım'
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında sahil ve kıyılarda kaçak ve izinsiz olarak yapılan yapılar ile ilgili bir toplantı yapıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.
Toplantı sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan Kaymakam Tanrıseven, Kaymakamlık, Belediye, Kolluk Kuvvetleri, Liman Başkanlığı ve ilgili diğer birimlerle kıyılardaki yapılaşmanın önüne geçmek için ne gibi çalışmalar yapılması gerektiği konusunu görüştüklerini söyledi. Kaymakam Tanrıseven “Plajlarımızı koruyacağız. Sahillerde yapılan her türlü çalışmanın yasal çerçevede olması gerekir, bunun için gerekli çalışmalar yapılacak” dedi. Kaymakam Tanrıseven ayrıca Liman Başkanlığı Koordinatörlüğü'nde bir komisyon kurulacağını ve denetimlerin bu şekilde sağlanacağını belirtti. 
Yeni turizm sezonu öncesi turizmcilere sağduyu çağrısı yapan Kaymakam Tanrıseven, “Eşsiz sahillerimizi ve plajlarımızı koruyalım. Kentimize turist çekelim, daha fazla turist gelsin, daha fazla kazanalım ama geleceğimizi de ipotek altına almayalım. Kurallara, mevzuata uygun olarak ve ilgili kuruluşlardan gerekli izinleri alarak çalışmalarımızı yapalım” dedi. 
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sahillerin korunması ve doğal yapının bozulmaması gerektiğini belirterek “Belediye olarak çalışma yapıyoruz bu konuda Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven ve kamu kurumlarından  destek istiyoruz” dedi. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ise toplantıda bulunan kurumların işbirliği içinde çalışmalarını istedi.
LİMAN GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI
Sahil ve kıyılarda kaçak ve izinsiz olarak yapılan yapılar ile ilgili toplantının ardından ise Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında Liman Güvenlik Toplantısı yapıldı. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, limana giren çıkanlara kart verilmesi ve kruvaziyer gemilerinin güvenliği gibi konuların ele alındığını belirterek,  kruvaziyer turizminin önemine değindi. Sahil ve limanlar konusunda Kaymakamlık, Belediye, Büyükşehir Belediyesi, Kolluk Kuvvetleri, Liman Başkanlığı ve ilgili tüm kuruluşların koordinasyon ve uyum içerisinde olması gerektiğini söyleyen Kaymakam Tanrıseven, turizm sezonunun hem işletmeler, hem de kruvaziyer turizmi açısından iyi geçmesi temennisinde bulundu. 
Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantılara Alanya Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Alper Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü M.Ömür Saka, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Sahil Güvenlik Komutanı S.G.Ütğm.Gökhan Sayar, Liman Başkanı Edip Ballıkaya, Milli Emlak Müdürü Ömer Ertüzün ve ilgili diğer birimler katıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134