banner84

Şahin sorunları dinledi

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Öğretmenevi'nde 15. Meslek Komitesi (Cafe, lokanta, restaurant) üyeleriyle istişare toplantısında buluştu.

Şahin sorunları dinledi

Kahvaltılı toplantıya, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra, Tarım İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Yağdır, ALTSO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda komite üyesi katıldı. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şahin, üye odaklı projelere önem verdiklerine dikkat çekerek, yapılan projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Cafe, lokanta, restaurant işletmeciliği üyelerinin taleplerini alan Başkan Şahin, ALTSO yönetimi olarak sorunların çözümü konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Şahin, “Biz bu istişare toplantılarını üyelerimizin sorunlarını dinlemek, onların taleplerini almak için düzenliyoruz” dedi. Kahvaltıya katılan 15. Meslek Komitesi üyeleri istişare toplantısından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Üyeler, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e, talep ve önerilerini de ilettiler.

ALANYA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a onaylatılan ve geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Alanya Keykubat Üniversitesi’nin ilçemize sosyal ve ekonomik olarak büyük katkılarının olacağını üyelere aktaran Başkan Şahin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım" dedi.

ALTSO TURİMZ MESLEK YÜKSEKOKULU

ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu sayesinde kalifiye eleman ihtiyacına uygun mezunlar yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirten Başkan Şahin, yıllık 2 bin öğrenci kapasiteli olacak ALTSO Turizm MYO’yu 2016 eğitim sezonuna tamamlamayı istediklerini dile getirdi. Şahin, Alanya Devlet Üniversitesi’nin kurulması sonrasında hedefin 40 bin öğrenci olduğuna dikkat çekerek, öğretim görevlileri ile yapılan değerlendirmede üniversiteye yıllık 100 Milyon TL devletten çeşitli kalemlerde para geleceğini, 40 bin öğrencinin her birinin de aylık ortalama 700 TL harcaması halinde 280 Milyon TL ekonomik katkı sağlayacağını vurguladı.
Bu manada toplam 380 Milyon TL’lik yıllık gelir sağlanacağına dikkat çeken Şahin, bu rakamı verirken üniversitenin çeşitli projeler ile elde edeceği milyonlarca liralık geliri de hesaba katmadığına dikkat çekti.  Türkler Mahallesi’ne ALTSO öncülüğünde yapılacak olan toptancı hali projesinde büyük aşama kaydettiklerini vurgulayan Başkan Şahin, Alanya’ya modern bir hal kazandıracaklarını ifade etti. AKDAĞ Kayak Merkezi’ne de değinen Şahin, bu konunun da takipçisi olduklarını söyledi.

ALTSO Akademi’nin 2015 yılı 1. Dönem Kişisel Gelişim Seminerlerinin başladığını ve 13 Haziran’a kadar her cumartesi düzenleneceğini belirten Başkan Şahin, ALTSO yönetimi olarak hedeflerinin görev süresi boyunca toplamda 50 bin kişiye sertifika vermek olduğunu dile getirdi.

TANITIMA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

ALTSO Yönetimi olarak Alanya’nın tanıtımı için önemli adımlar attıklarını dile getiren Başkan Şahin, yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara iş gezileri düzenlediklerini söyledi. Online tanıtım için de çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Şahin, Finlandiya’nın Fox TV kanalında Alanya’da yaşayan Finlandiyalıların konu alındığı bir dizinin de yayınlanacağını söyledi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizde gerçekleştirilen her türlü organizasyona destek olduklarını aktaran Şahin, “Odamız ilçemizde gerçekleşen ve tanıtıma katkı yapan tüm sosyal, sanatsal ve spor organizasyonlarında yerini almaktadır. Bu kapsamda, turizm festivali, jazz günleri, plaj voleybolu, plaj futbolu, triathlon, off road gibi organizasyonlara oda bütçesinden destek olundu” dedi.

DOĞALGAZ İÇİN ÖNCÜ OLDUK

Doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda ALTSO olarak öncü olduklarını ve bir imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Şahin, kampanya çerçevesinde toplanan 93 bin imzayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a verdiklerini söyledi. Şahin, Yıldız’ın doğalgazın Alanya’ya gelmesi için söz verdiğini açıklayarak, “Bu konuda her türlü desteği veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari ile ALTSO arasında imzalanan ticari vize protokolü hakkında bilgiler veren Şahin, “Alanya, yapılan bu protokolle önemini bir kez daha kanıtladı” dedi.

ANKARA İRTİBAT OFİSİ’Nİ AÇTIK

Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara irtibat ofisini üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her Çarşamba ve Cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” dedi.
Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, sms ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” diye konuştu.
Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılmasını istedikleri projeler konusunda söz alarak, Şahin’e ilettiler.  Şahin, üyelerden gelen istekleri tek tek not alarak, gereken çalışmaların yapılacağını söyledi.
Sosyal medya, asistan servisi, vize ofisi ve sticker çalışmaları gibi konulara da değinen Şahin, üyelerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107