banner84

Şahin üyelerle istişare yaptı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, her hafta farklı meslek komiteleriyle gerçekleştirilen toplantılarına dün de 15. Meslek Komitesi üyeleriyle devam etti

Şahin üyelerle  istişare yaptı
 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, çok sayıda komite üyesinin katıldığı kahvaltılı toplantıda ALTSO yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şahin, üye odaklı projelere önem verdiklerine dikkat çekerek, yapılan projeler hakkında açıklamalar yaptı.  Sosyal medya, yurt dışı iş gezileri, asistan servisi, vize ofisi ve stikır çalışmaları gibi konulara değinen Şahin, üyelerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. 
İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK
Doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda ALTSO olarak imza kampanyası başlattıklarını belirten Şahin, “Doğalgazı inşallah Alanya’mıza getireceğiz. Bu konuda esnafımızın, sivil toplum örgütlerinin imza kampanyasında bizi destekleyeceğinden şüphemiz yok. Buradan tekrar bu konuda her türlü desteği veren AB Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 
UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR
Üniversite kuruluş çalışmaları hakkında ALTSO yönetimi olarak yaptıkları çalışmaları aktaran Şahin, 20 Mayıs 2014 Salı günü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin katılımıyla ALTSO’da ‘Alanya’da Yükseköğretimin Geleceği’ konulu bir toplantının yapıldığını belirtti. Kurtcephe’nin, Alanya’daki kurumlarla uyum içinde çalıştığını söyleyen Şahin, bu uyumun Alanya için bir şans olduğunu vurguladı. 
İRTİBAT OFİSİNİ AÇTIK
Komite üyelerine önemli bilgiler aktaran Şahin, “Üyelerimizle her zaman birlikte olacağız, onların sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye çalışacağız. Bu kapsamda ilk olarak ALTSO-Ankara irtibat ofisini üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her Çarşamba ve Cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” dedi. 
VİZE ALIRKEN KOLAYLIK SAGLANACAK
31 Mayıs 2014 Cumartesi günü Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari ile ALTSO arasında imzalanan ticari vize protokolü hakkında bilgiler veren Şahin, “Alanya, yapılan bu anlaşmayla önemini bir kez daha kanıtladı. Macaristan büyükelçisi bizzat kendisi söyledi. Bu anlaşmanın sadece iller düzeyinde yapıldığını Alanya’nın protokol imzalanan ilk ilçe olduğunu belirtti. Bu anlaşmamız sayesinde ALTSO üyeleri ticari vize konusunda ayrıcalık elde etti. ALTSO’dan alınacak belge ile iş adamlarımız bundan sonra vize alırken zorlanmayacak 3 gün içinde vizelerini alabilecek.” dedi. 
TASARRUF YAPIYORUZ
Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, sms ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” diye konuştu.
Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılması istedikleri projeler konusunda söz alarak, Şahin’e ilettiler. Şahin, üyelerden gelen istekleri tek tek not alarak, gereken çalışmaların yapılacağını söyledi. Toplantının son kısmında ise komite üyeleri doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda imza atarak, kampanyaya destek verdiler.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157