banner84

Sahteciliğe kanmayın

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte, sahte altınlar da gün yüzüne çıktı. Sahte altın alarak vatandaşların zarara uğramaması için uyarıda bulunan Kuyumcu Türkyılmaz, “Tanımadıkları kuyumcudan 5 lira daha ucuz diye altın almasınlar” dedi.

Sahteciliğe kanmayın

Yatırımı her zaman kazandıran Altın fiyatlarının yükselişe geçmesiyle sahte altın satışları da arttı. Gerçeğinden ancak kuyumcuların ayırt ettiği taklit altın, vatandaşları zarara uğratıyor.
Sahte altın konusunda vatandaşları uyaran Kuyumcu Muharrem Türkyılmaz, “Zaman zaman bizim Antalya bölgesinde de sahte altın uyarıları gelmektedir. Antalya bölgesindeki kuyumcular hızlı bir şekilde haberleşip organize oluyoruz, birbirimizi uyarıyoruz. 
“DOLANDIRICILIK TÜRLERİ DEĞİŞİYOR”
Ama zaman zaman altın fiyatlarının artması ile birlikte bu tür dolandırıcılığın türleri değişerek her yıl farklı türde altın kaplama oluyor. Gümüş üzerine yapılıyor veya ayarı düşük çıkıyor. Bazen 14 ayar bir ürün 10 ayar çıkabiliyor. Onun için vatandaşlarımızı güvenmediği yerlerden altın alışverişi yapmamaları konusunda uyarıyoruz. Bildikleri, sürekli alışveriş yaptıkları yerlerde alışveriş yapmalarını tavsiye ederiz. Sırf 5 lira daha uygun alabilmek için zaman zaman uygun yerlere gitmeye çalışıyorlar ama sıklıkla ayarı düşük altınla karşılaşıyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızı uyarırız" dedi.

-Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 10:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107