banner84

Sak ırmağı projesi

Küçükhasbahçe Mahallesi’nde bulunan Sak Irmağı kenarındaki 5615 metrekarelik alana park ve sosyal yaşam alanları yapılıyor.

Sak ırmağı projesi

Çalışmaları yerinde inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’ya çok güzel bir sosyal yaşam alanı kazandırıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
 
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Küçükhasbahçe Mahallesi 1857 ada batısında bulunan Sak ırmağı kenarında 5615 metrekarelik yeşil alana park projesi hazırlandı. 347 bin 781,64 TL’ye ihalesi yapılan projenin hayata geçirilmesi için inşaat çalışmalarına başlandı. Alanya’ya nefes aldıracak ve yeni dinlenme alanları kazandıracak park projesinin içinde basketbol sahası, masa tenisleri, ipli tırmanma oyun grubu, engelli oyun grubu, yaşam boyu spor alanı, amfi tiyatro, yürüyüş yolu, kafeterya, oturma alanları yer alıyor.

BAŞKAN YÜCEL, PARK ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sak Irmağı kenarında devam eden park çalışmalarını denetledi. Çalışmalar hakkında Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Peyzaj Mimarı Fatma Gülen’den bilgi alan Başkan Yücel, alanda parke döşemeleri, basketbol sahası yapım çalışması ve yürüyüş yolunun beton parkelerinin yapım işinin devam ettiğini söyledi.

YÜCEL : “MERKEZ’DE PARK SAYISINI ARTTIRACAĞIZ”

Alanya merkezde yeşil alan ve park sayısını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Yücel, “Sak Irmağı kenarına yaptığımız bu parkı, eylül ayında tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Dinek’te de yeni bir park projesine başladık. Mamadı’ya da çok kapsamlı bir sosyal park, dinlenme ve seyir alanı için proje hazırlık çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107