banner84

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Alanya Kaymakamlığı tarafından şehit aileleri, gaziler ve yakınları için iftar verildi.

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu
 Alanya Öğretmenevi'nde düzenlenen iftara Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Kamu Kurum Müdürleri ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.

"HER TÜRLÜ SIKINTIDA BİR ARADAYIZ"

İftar programında Antalya Valimiz Münir Karaloğlu ve İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu, şehit yakını ve gazilerle tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi.

Şehitlerimize, bu vatan uğruna canını koyan tüm herkese ne kadar teşekkür etsek azdır diyerek sözlerine başlayan İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu, "Kaymakamlık olarak düzenlediğimiz bu programa katılan tüm şehit ve gazi ailelerine, vatandaşlarımıza ve iştirak eden Valimize teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğin ve beraberliğin daim olması için bir araya geldik. Bu toplum, en kritik dönemlerde bile bir araya gelmesini bilmiş ve dünyaya dersini vermiş bir millettir. Son dönemde çevremizde ve dünyada yaşanan problemler bizim çok daha birlik ve beraberlik içerisinde olmamızı gerektirmektedir. Bu millet her türlü sıkıntıda bir araya gelmeyi bilmiştir. Bundan sonra da eminim ki böyle olacaktır. Birlik ve beraberliğimizin bu şekilde devam etmesini diliyorum. Hiç çekinmeden bu millet için canını ortaya koyan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

"BİN YILDIR ANADOLU'DAYIZ"

Bin yıldır Anadolu'da olduğumuzu belirten Antalya Valisi Münir Karaloğlu, " Şehitlerimizin bizlere emaneti değerli ailelerimiz, Ramazan ayı içerisinde sizlerle beraberiz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bin yıldır Anadolu'dayız, bu toprakları vatan kılmak için bin yıldır bu millet, gerektiğinde kanını ve canını vermiştir. Yarın ihtiyaç olursa yine feda edecek bir milletiz. Anadolu'da Türk Tarihi, şehitlerimizin fedakarlıkları, gazilerimizin kahramanlıklarıyla yazılmıştır. Bitti mi, hayır bitmedi. En son hain darbe girişiminde 249 vatan evladı çıplak elleriyle elindeki Türk bayraklarıyla şehit oldu.Tüm dünya bu gururlu anlara tanıklık etti. Çok kısa zaman önce Kato Dağını teröristlere dar eden komutanlarımızın şehit olduğunu gördük. Dinimizde peygamberlikten sonra en çok övülen makam şehitlik makamıdır. Allah'a hamd olsun güçlü bir milletimiz, güçlü bir iktidarımız var. Cumhurbaşkanımız her yıl 81 il valisini toplar ve bizden istişare alır ve bize hep şunu söyler; görev bölgelerinizdeki şehit ve gazilerle, yakınlarıyla yakından ilgilenin. Biz de bu yolda sürekli hareket ediyoruz ve yanlarında oluyoruz. Bakın son dönemde, şehit yakınlarımızla ve gazilerimizle ilgili düzenlemeler yapıldı, haklar tanındı. Devletimiz de gücü oranında her geçen gün bu hakları arttırıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nde görevi sadece şehit ve gazi yakınlarıyla ilgilenmek olan birimler kuruldu. Artık devletimiz imkanlarını geliştiriyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim her zaman bugünkü gibi birlik olmayı nasip etsin. İnşallah bayrama da bu kardeşlik ortamında ulaşırız" dedi.

Yemeğin ardından Alanya Müftüsü Mustafa Topal tarafından yapılan dua ve yemek duası ile şehit ve gazi ailelerine verilen yemek son buldu.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 12:13
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107