banner84

'Şehit ve gazilerimize borçluyuz'

Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valiliği tarafından gazi ve şehit aileleri için bir otelde düzenlenen iftar programına katıldı.

'Şehit ve gazilerimize borçluyuz'

Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, mübarek ramazanın ikinci gününde iftar sofrasında şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile beraber olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu söyledi. "Vatan topraklarında huzur, istikrar ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz" ifadesini kullanan Çavuşoğlu, şehitleri minnetle yad ederken, gazilere de şükranlarını sundu."Dünyada yüzden fazla ülkede şehitlerimiz ve şehitliklerimiz var" diyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu: "Afrika'dan Japonya'ya, Malta'dan Myanmar'a kadar şehitlerimiz var. Keza Balkanlar'da, keza Orta Doğu'da keza dünyanın her bölgesinde, barış, adalet ve masum insanları korumak için ve atalarımızın verdiği görevi yerine getirmek için. Gittiğimiz her ülkede şehitlerimizi, şehitliklerimizi ziyaret ediyoruz. Dualarımızı yapıyoruz. Bugün dünyada 'kahraman Türk askeri' diye herkes saygı duyuyorsa, bunu tüm gazilerimize ve şehitlerimize, yine dünyanın her yerinde adalet ve barış için şehit olan, gazi olan büyüklerimize, atalarımıza borçluyuz."
Geçtiğimiz günlerde Kore'ye gittiğini ve başta Kore Devlet Başkanı olmak üzere görüştüğü herkesin hala Türk askerlerinin kahramanlığını, destanını anlattığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Gazilerimize ve şehitlerimize çok şey borçluyuz. Hepimizin görevi de tabiki şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimiz ile ailelerine sahip çıkmak. Bu anlayış bizim kültürümüzde var" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107