banner84

'Şehitler ölmez vatan bölünmez'

**

'Şehitler ölmez vatan bölünmez'
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Duran Atalay, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yıldönümü nedeniyle dün bir mesaj yayımladı. Atalay mesajında şu ifadelere yer verdi: 
"Eğer bugün bu cennet vatanımızda şanlı bayrağımızın gölgesinde hür ve bağımsız yaşıyorsak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Onları ne kadar yadetsek minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Geçmişten günümüze kadar kutsal vatanımız için, milletimiz için, bayrak için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimiz rahmetle ve minnetle anıyoruz.
Çanakkale’de, Kafkasya’da Yemen’de, Sakarya’da, Antep’te, Maraş’ta bize istiklalimizi kanlarıyla bağışlayan, devletlerimizin, birliği için kardeşliğimiz için toprağa düşen yiğitler, kefensiz yatanlar hepinize selam olsun. Ruhlarınız şad olsun. Haklarını helal ediniz. Mustafa Kemaller, Koca Seyitler, Yahya Çavuşlar, Nene Hatunlar, Şerife Bacılar, Sütçü İmamlar, Şahin Beyler, nice kahramanlar. Sizler görevinizi yaptınız, arşa yükseldiniz. Bu toprakları şüheda yaprak bize emanet ettiniz. Sizin gözyaşı ve kanla çizdiğiniz vatan, milli devlet; birliğimiz, kardeşliğimiz, kemiklerini sızlatacak duruma geldi. Tarihimiz, Türklüğümüz, Devletimiz yargılanır. ‘Vatan Bölünmez, Bayrak İnmez’ değerleri tartışılır hale gelmiştir. Çözüm süresi revaç almış, hainlere müzakere ve mütarekeler fütursuzca ve hayasızca devam etmektedir. Sizlerin mübarek yaraları hançerlenerek kanatlanırken, milletimizin vicdanı sızlamaktadır.  Edirneli şehit erim Mustafa Kayın, anneme babana gönderdiğin fotoğrafının arkasına ne yazmıştı, 'Satılmasın diye vatanım. Yıkılmasın diye devletim. Bölünmesin diye vatanım. Dalgalansın diye bayrağım. Vatanım için ölür, vatanım için yaşarım. Çünkü ben ülkemin neferiyim.' 
İşte sözün bittiği yer. Yiğitliğin, kahramanlığın, şahadetin başladığı an bu sözlerde saklıdır. Ne kadar iftihar etsek, bağrımıza bassak, üzülsek, onların haklarını helal edemeyiz. Onlara olan borcumuzu ödeyemeyiz. 
Birileri yeni arayış ve oyunlar peşinde olabilirler. Türkiye sevdalıları, milletin aziz evlatları, kutsal emanetlerimize sahip çıkacaktır. Birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz baki kalacaktır. Hiçbir güç ümit ve imanımızı kıramaz. Bir kez daha manevi huzurunuzda saygı ile eğiliyor, sizleri rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun. Şehitler ölmez vatan bölünmez."
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107