banner84

Şehitlerimizi anıyoruz

Alanya bugün şehitlerimizi anacak, Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yıldönümünü kutlayacak. Kaymakam ve Belediye Başkanı, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşacak

Şehitlerimizi anıyoruz
 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yıldönümü bugün Alanya'da törenlerle kutlanacak. Saat 08.30'da Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Garnizon Komutanı Adnan Arseven, Atatürk Anıtı'na çelenk sunacaklar. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Kültür Merkezi'nde Çanakkale Zaferi'ni kutlamak için etkinlik ile devam edecek. 
YEMEKTE BULUŞACAKLAR
AKM'DEKİ törenin ardından Kaymakam Tanrıseven ve Belediye Başkanı Yücel ile birlikte siyasi parti başkanları ve askeri erkan, Şehitler Mezarlığı'nı ziyaret ederek, burada yatan şehitlerimizin kabirleri başına çicek bırakacaklar. Kaymakam Tanrıseven ile Başkan Yücel, daha sonra Alanya Öğretmenevi'nde şehit aileleri ve gazilerin onuruna verilecek yemeğe iştirak edecekler. Kaymakamlıkça belirlenen 6 ayrı grup, mahallelerde bulunan 7 ayrı şehidimizin de mezarlarını ziyaret ederek, dualar okuyacaklar. 
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107