banner165

'Şehrin Gündemi Gençlik Olmalı'

Vali Ersin Yazıcı Ulusal ve Uluslararası organizasyonlarda dereceye giren Antalyalı sporcularla, Antalya’nın Altın Çocuklarıyla bir araya geldi. Sporculara başarılarının devamını diledi.

'Şehrin Gündemi Gençlik Olmalı'

750 sporcunun katıldığı Antalya’nın Altın Çocukları etkinliğine Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan,  Ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı olan sporcular, antrenörleri ve aileleri katıldı.

Altın Çocuklara seslenen Vali Yazıcı; “Bu kadar şampiyonla bir araya gelmek göğsümüzü kabartıyor. Türkiye’de ve dünyada hem kendi adınızı hem de şehrimizin adını duyurmuş siz başarılı güzel insanlarla bir arada olmak bizleri gururlandırıyor. Bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gençlerin başarılarının ardında anne babalarının da büyük destekleri olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı; “Sizi spora teşvik ettikleri için, yolunuzu, vizyonunuzu açtıkları için, bu başarıyı sağlamanızda size sundukları destek, moral ve motivasyon için büyüklerinize, anne balarınıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah şehrimizde hep birlikte gençlerimizle, çocuklarımızla ilgilenmeye devam edeceğiz.” dedi.

Şehrin Gündemi Gençlik Olmalı

Çalıştığı her yerde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Müdürlüklerinin kardeşliğini geliştirmek adına kendince çalıştığına dikkat çeken Vali Yazıcı “Çok şükür Antalya’da bu kardeşlik sağlanmış durumda. Allah utandırmasın. İnşallah bu birliktelik sizin gibi sporcuların, güzel insanların sayısını artıracak. Şehrin eğitimini çocuklarımızın ve gençlerimizin sporönceliklerini şehrin gündemine almaya gayret ediyoruz. Bir şehrin en önemli gündemi çocukları ve gençleridir. Bundan daha önemli bir gündemi olamaz. Her şeyin merkezi olan insanımızı ve en kıymetli varlıklarımızçocuklarımızı gündemimize almaya, onlara daha güzel imkânlar sunmaya devam ettikçe şehrimiz daha çok akademik ve sportif başarıyla güzel insanlarıyla anılacak.” dedi. Genç sporculara “Bizi gururlandırmaya devam edin” diyerek seslenen Vali Yazıcı sporcuların başarılarının ve sayılarının artmasını dileyerek kendilerine yaşattıkları mutluluk ve gurur için tüm sporculara teşekkür etti.

Konuşmasının ardından Vali Yazıcı İşitme Engelliler Voleybol Olimpiyatları birincisi Emrullah Palaz, İşitme Engelliler Hentbol Olimpiyatları İkincisi Remziye Orhan, İşitme Engelliler Atletizm Olimpiyatları İkincisi Hasan Baydar,Kick Boks Dünya BirincisiHasan Mert Kızıl, Karate Dünya BirincisiYusuf Can Özdemir, Muaythai Dünya İkincisi Ahmet Aytekin ve Wushu Avrupa birincisi Birsen Damla Meşeci’ye ödüllerini taktim etti. Ödül törenin ardından tek tek masaları dolaşan Vali Yazıcı öğrenciler ve aileleriyle sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169