banner84

'Sektöre sahip çıkacağız'

KONTİD yönetimiyle görüşen Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, "Alanya'da turizmin gelişmesi adına ne gerekiyorsa yapıp, sektöre sahip çıkacağız" dedi

'Sektöre sahip çıkacağız'
 Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Yönetim Kurulu olarak  Dernek Başkanı Ali Orkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Aydın, İsmail Çopur, Birgül Oturanel, Mevlüt Kılınçve Mustafa Alaettinoğlu, Alanya Kayamakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.
Alanya  Turizmi ve tanıtımı  hakkında bilgi veren Ali Orkan, Konaklı bölgesindeki yıldızlı tesislerin yatak sayısı bakımından yüksek olduğunu ve bunun bölgemiz için avantaj olduğunu belirtti. Tesislerin 2014 yılındaki doluluk oranları ve 2015 yılı turizmi için yapılabilecekleri ifade ederken, Alanya tanıtımına destek olmanın, turizmi daha çok ilerleteceğini söyledi. 
Eğitim Fakültesi'nin Konaklı için  sosyal ve kültürel alanlardaki katkısı, üniversteli gençlerin bölgede sağladığı hareketlilikden de bahsedilen ziyarette, bölüm sayısının çoğaltılması gerektiği vurgulandı.
Konaklı Kongre Merkezi'nin hem Alanya hem de Konaklı için önemli olduğunu ifade eden turimciler, "Konaklı Kongre Merkezi'nde daha çok  faaliyetin olması için herkesin elinden gelen desteği vermesi gerekiyor" dediler.
Ziyaretten duyduğu memnıniyeti dile getiren Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de, turizm sektörüne sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Bu anlamda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir" dedi.
KONTİD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aydın da, kış ayları için bir eğitim projesi hazırladığını, kışın çalışmayan personel için kurslar açılabileceğini belirterek, bu anlamda KONTİD tarafından başlatılan yabancı dil eğitimlerinin devam ettiğini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107