banner165

Servis araçları için düzenlemeler yapıldı

Minibüsçüler Odası Başkanı Paşa Özkan, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararla 2017 model okul servis araçları için düzenlemeler yapıldığını ve esnafın mağduriyetinin giderildiğini duyurdu.

Servis araçları için düzenlemeler yapıldı


Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası Paşa Özkan, okul servis araçlarının vize sorunları ve servis yönetmeliğinin bazı maddelerinin durdurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Paşa Özkan, Resmi Gazete’de yayımlanan kararla servis hizmeti veren esnafın mağduriyetinin giderildiğini ifade etti.  
YÖNETMELİK NELERİ KAPSIYOR?
Yönetmelik detaylarını paylaşan Özkan, "‘Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre, 25 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ‘‘Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nin geçici ikinci maddesinin birinci fıkrası şu şekilde değiştirildi:
a)    2017 model okul servis araçları için 1 Temmuz 2024,
b)     2016 model okul servis araçları için 1 Temmuz 2025,
c)     2015 ve öncesi okul servis araçları için 1 Temmuz 2026 tarihinden sonraki ilk muayenesine kadar aranmaz." -Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169