banner84

Sevilgen’den adalet çağrısı

Pazarlama sorunu hiç yaşanmayan ürünlerden olan avokado bu yüzden hırsızlarından gözdesi. Avokado üreticileri birliği başkanı Hilmi Sevilgen, "Akşam yakalanıp sabah serbest bırakılmasından bıktık. Bu işe hukuki anlamda bi çare bulunmalı" dedi.

Sevilgen’den adalet çağrısı

Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen, hırsızlar konusunda adeta isyan etti. Sevilgen, "Akşam yakalanıyor sabah serbest kalıyor, serbest kaldığı akşam aynı bahçenin bitişiğinde yine avokadoları çalıyorlar" dedi.
'AKŞAM YAKALANIYOR, SABAH ÇIKIYOR'
'Hırsızın cezası yok' diyen Sevilgen, "Her gün bir hırsızlık olayı yaşanıyor. Hırsızın cezası yok. Önceki gün Dim Çayında bir hırsız yakalandı arabasında silah var silah çekiyor eroin uyuşturucu içki her şey var. Akşam 9'da yakalanıyor sabah sekizde çıkıyor. Ben bunu anlamıyorum devlet bunu böyle mi istiyor? Çiftçinin aklında bahçeyi sulamak gübrelemek yetiştirmek ve çocuklarını okutmak var. Bizden şu mu isteniliyor? Çocuk yapma çocuğa bakma bahçede çalışma üretme. Bu adamlar ne yapsınlar ? Akşam yakalanıyor hepsi belli sabah yine çalıyor. Aynı bahçenin yan tarafındaki bahçe yine çalındı. Bahçenin kenar çevrili mi diye soruyor. Onu soracağına ne işin var senin bu bahçede diye sorsan ya?" dedi.
'KANUNLAR HIRSIZI KORUYOR'
'Biz bazı hukuk bürolarıyla ve bazı yetkili insanlarla görüştük' diyen Sevilgen, “Biz bazı hukuk bürolarıyla ve bazı yetkili insanlarla görüştük. Ben şu an bahçedeki hırsızlık olan Herkes CİMER'e yazsın diyorum. Çok komik, zor bir durumdayız. Kanunlar şu an hırsızları koruyor. Bu kanunla ilgili bir çalışma düzenleme yapılması lazım. Ben bahçeme giren hırsıza bir tokat vurursam yandım. Bu hırsızların hepsi belli. Jandarma ile konuşuyoruz gülüyorlar. Biz yakalıyoruz diyorlar” serzenişinde bulundu.
'BUNLARIN SORUMLUSU YETKİLİLER'
İstanbul'da evinde oturan kadını cebindeki para da buradaki hırsızlıktan dolayı çalınıyor diyen Sevilgen, "İstanbul'da evinde oturan kadını cebindeki para da çalınıyor şu anda buradaki hırsızlıktan dolayı. Şu an klipton cinsi avokadoyu tüketmemiz gerekirken 11 ayda başlaması gereken avokado cinsi şu anda toplanıyor. Her zaman söylüyoruz toplamayın diye. Ama neden topluyorlar? Akşam yakalanıp sabah salınan hırsızın yüzünden bu çiftçiler bunu şu anda toplamak zorunda. Bunu tüketen tüketicilerde ne tatlı lezzet ne aroma var. bunların hepsinin vebali bu hırsızların dolaşmasına sebep veren kanun yasa tasarı her neyse bunlara müdahale etmeyen yetkililer. Bu hırsızların tek sebebi şu an karşı taraftaki üreticinin cebindeki parayı alıyor. Bunun tek sorumlusu yetkililer" iddiasında bulundu. Sevilgen, bazı kooperatif ve zincir marketlerin vaktinden önce henüz yeterli büyümeyiş sağlayamayan avokadoyu 200 grama bile ulaşamadan para hırsı uğruna toplattığını ifade etti. -Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107