banner84

SGK binasına kavuşuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun onayıyla SGK İlçe Müdürlüğü, otogarın yanına inşa edilecek. 6 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan SGK binasının temeli seçim öncesi atılacak

SGK binasına kavuşuyor
 ALANYA Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü'nün daha hızlı hizmet verebilmesi için belediyenin tahsis ettiği 6 bin metrekare alan üzerine yeni bir hizmet binası inşa edilecek. Proje maliyetinin 5.5 milyon TL'ye mal olacağını ifade eden SGK İl Müdürlüğü ile ihaleyi kazanan 3'ü İnşaat Emlak Müdürlüğü, 4'ü de yüklenici firma yetkilisi olan 7 kişilik heyet inşaat arazisini teslim aldı. Binanın inşaatı için gerekli bölgeye köşe kazıklarını çakan heyet resmen inşaat alanında çalışmaya yapmaya başladı. Yeni bina için temel atma töreninin ise bir ay içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yeni binada göze çarpan en önemli nokta ise binanın konsepti olacak. Alanya'nın il olma ihtimalini göz önünde bulunduran SGK Genel Müdürlüğü, Alanya'daki ilçe binasını il boyutunda yapılacak. 6 Bin Metrekare kapalı alana sahip yeni binada 180 personel hizmet verebilecek. Bina Alanya'nın il olması durumunda sadece isim değiştirerek hizmetine devam edebilecek. Toplam inşaat süresi 450 gün olarak belirlenen ve maliyeti 5,5 milyon TL olan yeni binanın yüklenici firma yetkilileri ise binayı 300 günde teslim etmek istediklerini ifade etti.
"DAHA İYİ BİR BİNA YAPILACAK"
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, "SGK hizmet binası da birçok ildeki hizmet binalarından daha büyük ve güzel bir şekilde yapılacak. İnşaat yakında başlayacak ve en kısa sürede binayı hizmete sokacağız. Daha önce Alanya'da SGK şubesi vardı ancak şimdi tüm işlemlerin Alanya'da yapılabileceği bir bina yapıyoruz" demişti. 
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107