banner84

Şifa veren eller kınadı

Alanya Devlet Hastanesi, son zamanlarda bölücü terör örgütü tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Şifa veren eller kınadı
Alanya Devlet Hastanesi sağlık çalışanları meslektaşlarına sahip çıktı. Son zamanlarda bölücü terör örgütünün sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı terör saldırılarına sessiz kalmaya Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak”  dedi. Açıklamalarına devam eden Başhekim Yazan vatandaşlara seslenerek, gece gündüz demeden sağlık hizmetin sunmaktan onur duyduğunu ifade etti. 

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ALÇAKÇA SALDIRI YAPIYORLAR’

Haziran ayından bu yana terör örgütünün genç yaşlı, çocuk, bebek demeden eli kanlı terör örgütünün vatandaşları hedef aldığı söyleyen Yazan, “Eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize  yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” diye sert açıklamalar yaptı. 

‘VATANDAŞIN SAĞLIK HAKKI ENGELLENİYOR’

Vatandaşın en temel haklarından olan sağlık haklarının engellenmesine yönelik yapılan çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediğini belirten Yazan, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” şeklinde konuştu. 

‘TERÖR ASLA AMACINA ULAŞAMAYACAK’

Terörün asla amacına ulaşamayacağını ifade eden Yazan, “Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 16:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107