banner84

Sinekle mücadele aralıksız sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi bünyesinde çalışan Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü sinekle mücadele ekipleri Alanya’nın her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sinekle mücadele aralıksız sürüyor

 Yaklaşık 100 kişiden oluşan sinekle mücadele ekibi Alanya merkez, eski beldeler ve köylerde oluşturulan farklı ekiplerle sinekle mücadele çalışmasını ULV araçları, Mist blower, sırt pompası el araçları ile yapıyor. Bina altları, yağmur suyu direnaj hatları, bataklıklar, su birikintisinin olduğu yerler, kanalizasyon hatları ve arıtmalar sürekli olarak ilaçlanıyor. Ekiplerin tespit ettiği yerlerin yanı sıra   vatandaşların da talep ettiği yerlere ekipler anında giderek çalışma yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya’nın her yerinde sinekle mücadele çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “ ekibimiz Alanya ve çevresinde tespit edilen noktaları planlı olarak ilaçlıyor. Vatandaşlarımızın bize yaptığı şikayetleri de anında değerlendiriyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda yaşamalarını sağlamak için bunun için elimizden geleni yapıyoruz “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107