banner84

Şırnak’a gönül köprüsü

AK Parti Genel Merkezi tarafından ‘İller arası Kardeşlik Projesi’ ile Antalya’nın yeni kardeş şehri Şırnak oldu

Şırnak’a gönül köprüsü
AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler ile Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından terörden etkilenen illere destek için 'İller arası Kardeşlik Projesi' kapsamında düzenlenen çalışma ile bu yıl Antalya ile Şırnak kardeş il oldu. iki şehir arasında gerçekleşen ziyaretler ile gönül köprüleri kuruldu. Proje kapsamında Şırnak'a giden heyet içerisinde Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış ve kardeş şehir Antalya'yı temsilen AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer yer aldı.
İKİNCİ KARDEŞİMİZ ODU
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Proje ile her yıl bir il ile kardeş olduklarını ve iki şehir arasında kuvvetli bir bağ oluşması için çalıştıklarını söyledi. Geçen yıl Ağrı ile kardeş olduklarını belirten Sümer, "Bu iki kent arasındaki bağların uzun yıllar kopmayacağı bir çalışma gerçekleştirmiştik. Sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilerde bulunarak Antalya Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle çok önemli adımlar attık. Aynı duygular ve çalışmalar ile bu yıl kardeşlik köprüsünü Şırnak için atıyoruz" diye konuştu.
BİZİ KİMSE BÖLEMEYECEK
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Şırnak'ın içme suyu sıkıntısını ASAT tarafından yapılan çalışmalarla giderilmeye çalışıldığını anlatan Sümer, "Proje ile gönüller yapmak, yeni kardeşlik hatları oluşturmak için ziyaretlerde bulunacağız. Atılan bu adımlar ile vatandaşla devlet arasında yıkılmaz bir gönül köprüsü kuracağız. Bizi bölmek isteyen hainlere karşı da böylelikle en net duruşu sergileyerek, birlik ve beraberliğimizi asla bozmayacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 17:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107