banner84

'Sırtımızdan bıçaklandık'

İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan, Hilmi Er’e bir söz vermediklerini belirterek, “Kongreden bir gün önce yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla temas kuruyor. Aday çıkmak için zemin yokluyor. Adeta tabiri caizse sırtımızdan bıçaklandık” dedi.

'Sırtımızdan bıçaklandık'

İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan, İYİ Parti’nin Alanya’da iktidar olması için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Parti binasında açıklamalarda bulunan Arıkan, önce kongre sürecini değerlendirdi. Arıkan, “Kongremizi tamamladık. Kongremizi çok heyecanlı bir şekilde gerçekleştirdik. Adeta birkaç aday varmışçasına katılım vardı. İl başkanımız, milletvekillerimiz katıldı. 300 civarında delegemiz katıldı. Kongreler siyasi partilerin toyudur, düğünüdür. Yeni bir sayfa, heyecanlara sürüklenmesidir. Yeni yönetim kurulumuzla bugün ilk mesaimize başlamış bulunuyoruz. Yoğun çalışmalara da imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.
“SİYASİ STRATEJİK BİR HAMLE YAPTIK”
Hilmi Er’in adının listeye yazılmaması konusuna da değinen Arıkan, “Siyasette birtakım hamleler olabiliyor. Er ile biz bir çalışma içerisine girmiştik ama delege seçimlerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı genel merkezimiz inisiyatif kullanarak tavsiye niteliğinde her iki tarafı da hem Yücel Apaydın’ı hem de Er’i hatalı bulmuştu. Biz o süreçte Er ile de Apaydın ile de temaslar kurduk. Er’i siyasi çalışmalara dahil etmeye çalıştık. Sağolsun o süreçte geldi ama benden listelerle alakalı birtakım talepleri oldu. Biz de bunu değerlendirelim diye kendisine söyledik ama bunlar karşılanamayacak şekilde fazla taleplerdi. İl delegeliği noktasında 45 kişilik bir listenin kendine özel bir ismin listeye dahil edilmesini istedi. 15 civarında yönetim kurulu üyesi talep etti. Üst kurul delegeliği noktasında ne yapabiliriz noktasında istişarelerde bulunduk. Ben Er’e şunu söyledim. Yönetim kurulu arkadaşlarımız listede olacak. Zaten mevcut üye arkadaşlarımızı biz uzaydan getirmedik. Birlikte sahada çalıştığımız arkadaşlardı. Bu konuda kendisine yardımcı olabileceğimizi söyledik. Üst kurul delegeliği ile alakalı o süreç il başkanının yazacağı bir süreç ama sizi tavsiye ederiz, üst kurul delegesi, olmanızı sağlarız noktasında kendisine bildirdim. Hatta Er’e şunu söyledim. Destekleyeceğimiz il başkanının divanında da olmanızı sağlayabiliriz. Teşkilat olarak bunu destekleyebiliriz noktasında kendisine bunları ifade ettik ama 45 tane il delegesi yazılmasını talep etti.  Biz de bunu karşılayamayacağımızı kendisine söyledik. Herhangi bir söz vermedik. Kongreden bir gün önce akşam Er, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla temas kuruyor. Aday çıkmak için zemin yokluyor. Delegelerden herhangi bir destek bulamayınca, biz de bu haberi öğrenince bu saatten sonra kendisiyle siyasi bir rakip olduğumuzu değerlendirdik ve en doğal hakkımız olan siyasi stratejik bir hamle yaptık. Kendisinin il delegesi olmasını uygun görmedik. Arkadaşlarımızla değerlendirdik. Bize karşı yapılan sinsi bir hareket diye algıladık. Adeta tabiri caizse sırtımızdan bıçaklandık. Biz de bununla alakalı gerekeni yaptık. Bu tip şeyler olur. Biz kendisine kızmıyoruz. Bu siyasi hamledir. Siyasette bu tip şeyler olabiliyor. Biz önümüze bakacağız. İYİ Parti’nin Alanya’da iktidar olması için var gücümüzle çalışacağız. Bu gibi kongremize gölge düşürmek isteyen arkadaşlara da fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu. -Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107