banner84

Sivrisinek timi kuruluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde sivrisinekle mücadele timleri kurulacağı açıklandı

Sivrisinek timi kuruluyor
Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışma son aşamaya getirildi. Proje kapsamında büyük şehire bağlanan ilçelerin tamamında yılın 12 ayı sivrisinekle mücadele edecek timlerin yanı sıra araç gereç ve malzeme alımı için hazırlıklar tamamlandı. İşi yürütecek ekibin oluşturulması için çalışmalar sürüyor.
ALANYA'DA DA KURULACAK
Alanya’da da kurulacak ekip Ocak ayında sivrisinekle mücadele çalışmalarına başlayacak. 83 kişiden oluşan ekip yaz aylarında 99 kişiye çıkarılacak. Sivrisinek Timleri Alanya’nın her noktasında ayrı ekipler halinde sivrisinekle mücadele çalışmalarını yürütecek. 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, geçtiğimiz yıl geçiş dönemi nedeniyle yaşanan sivrisinek sorununun bu yıl yaşanmayacağını belirterek, “Büyükşehir tarafından kurulacak ekipler hem araçlarla, hem de sırtta taşınan pompalarla Alanya’nın her noktasında sivrisinekle mücadele çalışmasını yürütecek. Ocak ayından itibaren ekipler sahaya inecek. Yaz aylarında ise sivrisinekle mücadelede hem personel hem de araç gereç sayısını arttıracağız “ dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 17:20
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107