banner84

Sokakta hareket var

Bayram tatilinde Alanya’da hareketlilik yaşandı. Alanya Posta Medya’ ya konuşan esnaflar bu sene Kurban Bayramı’nda beklentilerinin karşılıklarını aldıklarını aktardı

Sokakta hareket var

9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilciler Alanya’nın yolunu tuttu. Bayramda oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı. Sahiller, caddeler dolup taştı derken bayramın geride kalmasıyla turizm esnafının da yüzü güldü. Alanya esnafı Kurban Bayramı’nda işlerin iyi olduğunu söylerken, hareketliliğin devam ettiğini dile getirdi.
AVRUPA’DAN YERLİ GELDİ
Çok fazla turist olmadığını söyleyen Orhan Fatulalhev, yine de işlerin iyi gittiğini belirterek, “Ruslar hiç gelmedi. Ben aslında Ruslara bakıyorum ve eskisi gibi değil. Eskiden daha çok vardı. Yerliler biraz oldu. Mesela Avrupa’dan gelen yerliler oldu" dedi.
ESNAF TATMİN OLDU
Mevcut duruma şükretmek gerektiğini ifade eden Alaaddin Çelik, "Şükretmek lazım, kanaat etmek lazım. Rabbim devletimizin eksikliğini vermesin. Rabbim milletimize zeval vermesin.  Bundan iyisi can sağlığı. Tabi ki bazı zorluklar olacak ama inşallah hepsini aşacağız. Hepsini başaracağız. Bayamda çok şükür esnaf tatmin oldu. Fena değildi” diye konuştu.
‘İŞ YOK DİYEN YALAN SÖYLÜYOR’
Esnaf için bayramın iyi geçtiğini söyleyen Hasan Parlatıcı, "İyi geçti. İş yok, olmuyor diyen yalan söylüyor. Herkes iş yapıyor. “ sözlerine yer verdi.
‘GECELERİ DAHA GÜZEL’
Kurban bayramında esnafların memnun kaldığını dile getiren Havi Pöge, “Bayram çok güzeldi. Esnaflar  da memnun kaldı. Beklentimiz karşılandı. Bayramdan sonra işler yine devam ediyor. Hava sıcak olduğundan dolayı gündüz pek olmuyor. Geceleri daha güzel. Bu bayramda esnaf bayram etti” dedi.
‘BEKLENTİNİN ÜZERİNE ÇIKTI’
“Kurban Bayramı’ndaki yoğunluk bizi tatmin etti” diyen bir başka esnaf Murat Karakurt, "Bir nevi beklentimizin üzerine de çıktı.  Geçen sene pandemiden dolayı sıfır iş vardı. Şimdi çok şükür herkes halinden de memnun. Sıkıntılı bir durum da yok. Bayram bitmesine rağmen yoğunluk devam ediyor” şeklinde konuştu.
BAYRAM FAYDA SAĞLADI
Bülent Kahriman ise, "Bir esnaf olarak kendi adıma konuşmak gerekirse, bu durumdan faydalandık. Esnaf olarak dışarıdan gelen misafirlerimize hizmet verdik. Şu an için memnunuz. Şu an için çok fazla yoğunluk yok” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169