banner84

Sural'ın vefatının ardından ilk resmi açıklama

Alanyasporlu Josef Sural’ın hayatını kaybetmesinin ardından Kulüp doktoru İsmail Yetgin ve hastanenin müdürü Hasan Peksel açıklama yaptı

Sural'ın vefatının ardından ilk resmi açıklama

Engin ANAK
Deplasman dönüşü Alanya girişinde trafik kazası yapan Alanyasporlu futbolculardan hayatını kaybeden Josef Sural ile ilgili kulüp doktoru İsmail Yetkin ve hastane müdürü Hasan Peksel açıklama yaptı.
'HİPOTERMİ ŞOKTAN ÇIKAMADI'
Yetkin, "Öncelikle tüm spor camiasının, Çekya halkının, Alanya halkının, Alanyasporumuzun başı sağolsun. Gece 02.00 sularında yaşanan elim kazada değerli futbolcumuz Josef Surali kaybettik. Maalesef kafa travması, çökme kırıklıkları, kot kırıkları, alt ekstremitede kırklıklar tespit edildi. Gerekli müdehaleleri yaptık, ameliyata aldık ama hipotermi  şoktan hastamızı kurtaramadık. Araçta bulunan diğer sporcuların hayati tehlikesi yok. Ayakta bir kısmının tedavileri yapıldı.  küçük kırıklıklar var. Acil hayati tehlikesi olan bir şey değil, maalesef Süral'i kaybettik" dedi.
'YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI'
Alanya Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hasan Peksel, gece saatlerinde gelen kötü bir haber ile hastaneye geldikleri söyledi. Peksel, "Tüm spor camiasının gerçekten başı sağ olsun.  Bir VİP araçta şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle kanala sürüklenmesi sonucu bir futbolcunun araç dışına fırlaması ve ağır bir travma almasından dolayı ağır yaralandığın bilgisi geldi. Tabii ki yaralı sağlık ekipleri tarafından ambulansla bölgeye en yakın olmasından dolayı hastanemize getirildi. Diğer 6 futbolcunun hayati tehlikesi olacak bir durumu yoktu. Yalnız Josef Sural isimli 29 yaşındaki Çek oyuncunun kafa, göğüs, bacak ve kol kemiklerinde çoklu kırıkların olduğu tespit edildi. Ekimiz çok hızlı şekilde ameliyata alarak tedavisine başladı. Ancak iç kanmasın da olan Sural’ı yapılan her türlü müdahaleye karşı cevap alamayınca sabaha karşı kaybettiğimizi öğrendik. Bizde hastane olarak çok üzgünüz. Zaten yıllardır Alanyaspor’un da sağlık sponsoruyuz. Böyle bir hazin olayla karşılaşmak bizi de çok üzdü” dedi.
Sural’ın eşi ve 2 çocuğu olduğunu aktaran Peksel şunları söyledi:” Oyuncunun eşi ve 2 çocuğu var. Biri gördüğüm kadarıyla 7-8 yaşlarında diğeri de 2.5 aylık maalesef ölüm haberini vermek bize düştü. Şuanda şoku atlatmaya çalışıyorlar. Tabi kabullenmesi zor bir konu, Allah’tan  sabır diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107