banner84

Suya gizli zam geldi!

ASAT tarafından Alanya'daki abonelere gönderilen su faturaları zamlı geldi. Mayıs ayı faturalarında yer alan rakamlara göre, meskenler için 1.64 lira olan metreküp suyun fiyatı 2.26 liraya çıkarken, işyerleri için de 3.56 liraya çıktı

Suya gizli zam geldi!
Büyükşehir Yasası ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçen Alanya'nın içme suyuna büyük oranda zam yapıldı. Zamlı fiyatlar, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASAT tarafından kullanıcılara gönderilen faturalara mayıs ayı itibarıyla yansıtıldı.
ASAT Genel Müdürlüğü'nin resmi internet sitesinde yer alan tarifede Alanya merkez ve kapatılan beldeler için meskenlerde kullanılan suyun metreküp fiyatı 1.64, işyerleri için de 2.25 lira olarak görünüyor ama faturalara yansıyan rakamlar çok farklı. ASAT tarafından içinde bulunduğumuz mayıs ayı için gönderilen faturalarda yer alan rakamlara göre, Alanya merkez ile kapatılan ve mahaleye dönüştürülen beldeler için suyun metreküp fiyatı meskenlerde 2.26, işyerlerinde ise 3.56 lira olarak yansıyor.
VATANDAŞ TEPKİLİ
Meskenlerde kullanılan su fiyatına yaklaşık yüzde 38, işyerlerinde kullanılan su fiyatına ise yaklaşık yüzde 60 oranındaki zammın çok fazla olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Suya zam yapıldığını bilmiyorduk. ASAT tarafından gönderilen faturalardaki rakamlar önceki aylara göre kabarık olunca gördük ki su fiyatlarına zam yapılmış. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan Alanya'nın su fiyatına zam yapılması karşısında şaşırdık. Hiç bir açıklama yapmadan, gizli yapılan bu zammı protesto ediyoruz. Büyükşehir Yasası'nın Alanya için hayırlı olacağını iddia edenlere, 'bu mu hayrınız?' diye sormak istiyoruz" şeklinde konuştular.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi
Hilmi - 7 yıl Önce

Antalya'nın MEGA Projelerinin faturasını kim ödeyecek Alanyalı öder Alanyada para var demişlerdir...

SIRADAKİ HABER

banner107