banner84

Tanrıseven; 'Onlar kutsal emanetimiz'

**

Tanrıseven; 'Onlar kutsal emanetimiz'
 KAYMAKAM Tanrıseven, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Tanrıseven mesajında şu ifadeleri kullandı: 
"Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin büyük onurunu yaşamaktayız.
Çanakkale, dönemin en büyük küresel güçlerine karşı, bir karış toprak bile vermemek için kanı ve canı ile vatan topraklarını mühürleyen milletimizin, vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda neleri göze alabileceğinin bir göstergesidir. Tarih boyunca verilen savaşlarda olduğu gibi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Kore Savaşında, Kıbrıs Barış Harekâtında ve Doğu ve Güneydoğuda terörle mücadele sırasında, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimiz, milletimize bırakılmış en kutsal emanetlerdir. Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır. Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içerinde, başımız dik olarak yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi´nin 100. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü´nde bu toprakları bize vatan kılan, başta Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum."
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107