banner84

Tarihe sahip çıkıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İç Kale’de restore edilen kültür evleri ve ilk kez ziyarete açılan sarnıç olan Mecdüddin Sarnıcı’nda incelemelerde bulundu

Tarihe sahip çıkıyor
 Başkan Yücel, Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Kültür Müdürü Nimet Hacıkura ile birlikte İçkale’deki tarihi ve kültürel yapılarını gezerek, çalışmaları yerinde inceledi.  Başkan Yücel ve beraberindeki heyeti İçkale Muhtarı Mustafa Bayrak karşıladı.  Ömürlü Kemal Atlı Kültür Evi’nde yapılan kahvaltının ardından Hisariçi Mahallesi Muhtarı Mustafa Bayrak ile İç Kale'deki Süleymaniye Camisi'nde incelemelerde bulunuldu. Kültür Müdürü Nimet Hacıkura cami bahçesine yapılacak düzenlemelerle ilgili Başkan Yücel’e bilgi verdi.
Süleymaniye Cami ve Ömürlü Kemal Atlı Kültür Evi’ndeki incelemelerden sonra 2013 yılında restore edilen ve ilk kez ziyarete açılan sarnıç olan İç Kale'deki Mecdüddin Sarnıcı'nı gezildi. Başkan Yücel daha sonra ise; tarihi Sandık Emini Kayhanlar Evi’ni ziyaret etti ve burada çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Turizm sezonu öncesinde Kale’de yapılan genel temizlik ve bakım çalışmalarını da yerinde denetleyen Başkan Yücel, Kale gezisi sırasında taksici esnafı ve el sanatları ürünleri satan esnafları da ziyaret edip, onlarla sohbet etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107