banner84

Tatilleri zehir oldu

Fransa’da yaşayan 4 Türk aile, daha önce tatil yaparak memnun kaldıkları otele bu sene için de rezervasyon yaptırmak isterken dolandırıcıların ağına düştü. Binlerce Euro para ödeyen aileler, dolandırıldıklarını bir telefonla öğrendi. Mağdur Mehmet A., şüphelilerin halen aynı numara üzerinden dolandırıcılık yaptığını, bir an önce dolandırıcılara dur denmesini istedi.

Tatilleri zehir oldu

Fransa'da yaşayan 4 Türk aile, Alanya'da  bulunan ünlü olan A… Hotel & Resort'ta 2017 yılında konakladı. Otelden memnun kalan 4 aile bu kez 2020 yılının Ekim ayı için rezervasyon yaptırmak istedi.
İnternette otelin numarasını arayan aile, dolandırıcıların ağına düştü. A…. Hotel'in adını kullanan ve otelin adının içeren bir site tasarlayan dolandırıcılara 2 Haziran 2020 günü 4 bin Euro para havale ettiler. 23-30 Ekim tarihlerinde rezervasyon yaptırdıklarını düşünen 4 aile, Ağustos ayı için aynı otele rezervasyon yaptıran dostlarının telefonuyla şoke oldu.

DOLANDIRICILAR PARAYI ALIP HESABI KAPATTILAR
Bu durum üzerine ailelerden Mehmet A. hemen Fransa'da polise başvurdu ve şüphelilerin bulunarak mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. Yapılan çalışmalar ardından mağdur ailelerin paralarını gönderdikleri hesabın paralar çekildikten hemen sonra kapatıldığı öğrenildi. Dolandırıcıların kullandığı numarayı tekrar arayan aile yanıt alırken bir de tekrar dolandırılmaya çalışıldı.Edinilen bilgiye göre, dolandırıcılar baba ve oğul… Şerif ve Ekrem K. ismini kullandıkları belirlenen dolandırıcıların Mustafa Candan ismini kullandığı anlaşıldı. Site olarak kullandıkları 'a…..resortshotel.com'un kapalı olduğu görüldü.Ayrıca bir başka aile de yine aynı dolandırıcıların kurbanı olduğu ortaya çıktı. Almanya'da yaşayan aile sözde şirkete para transferi yaptığı, ardından da 'Maalesef dolandırıldınız' şeklinde bir mesaj alarak şoke olduğu belirlendi. O konuşmalar Whatsapp üzerinden teker teker kayda alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan mağdur ailelerden Mehmet A., "Biz 4 aile Fransa'da yaşıyoruz ve Ekim ayında ailece Alanya'da tatil yapmak üzere önceden gittiğimiz bir otelde rezervasyon yaptırdık. Fakat rezervasyonun otelin tıpa tıp benzeyen bir internet sitesi üzerinden yapıldığı anlaşıldı. Dolandırıcılar bizlere ulaştığımız bir telefon numaradan banka hesabına ödeme yapmamızı istediler.Ailelerin tatil planları altüst oldu. Aynı duruma düşen tanıdığımız bir aile şikayette bulunmasına rağmen henüz bir sonuç alamadık. Kimlikleri belli olan ve telefonlara hala cevap veren dolandırıcı kişiler bizlerle dalga geçtiler. Başka ailelerin mağdur olmasını engellemek için sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 12:57
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107