banner84

Tek hedef Alanya'yı il yapmak

Alanya Posta TV'de konuşan Türkdoğan, MHP İlçe Teşkilatı'nın hedeflerinden bahsetti. Türkdoğan, tek hedeflerinin Alanya'yı il yapmak olduğunu vurgularken, Cumhur İttifakı ortağı olan AK Parti ile olan uyuma da değindi. Türkdoğan, "Cumhur İttifakı olarak Antalya'nın tüm ilçeleri arasında Alanya'da örnek gösterilen bir uyum var" dedi

Tek hedef Alanya'yı il yapmak


Alanya Posta TV'de yayınlanan Gaye Coşkun'un sunduğu Haberin Manşeti programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, hedeflerini, partinin izlediği yol haritasını ve Cumhur İttifakı'na dair önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen MHP İlçe Kongresi'nin Antalya genelinde yoğun katılımıyla rekor kırdığını vurgulayan Türkdoğan, Alanya'nın aynı zamanda Cumhur İttifakı noktasında örnek bir uyum içerisinde olduğunu vurguladı.

Koronavirüs salgınına rağmen Alanya'da gerçekleşen MHP ilçe kongresinin yüksek katılımla olduğunu vurgulayan Türkdoğan, "İnsanları gönül rahatlığı ile salgından dolayı davet edemedik. Sadece delegelerimizin ve sınırlı sayıda misafirin katılım ile bir kongre gerçekleştirdik. 365 tane delegemizin oyunu almak kaydıyla kongremizi tamamladık. Yani 401 tane delegeden 365 tanesi koronavirüs salgınına rağmen tek aday ile gidilen bir kongre olmasına rağmen bir yarış olmamasına rağmen kongreye katılarak Antalya'da da MHP teşkilatları içerisinde rekor bir katılım sağladılar" dedi. 
'LİDERİMİZİN TALİMATLARINA UYULDU'
Kongre sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını, tüm partililerin genel merkezin talimatına uyduğuna değinen Türkdoğan, "Bizler genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendinin ve genel merkezimizin emir ve talimatlarına kayıtsız şartsız sadakatle bağlı bir teşkilat yapısıyız.  Kongre süreci başladığında genel merkezimiz tarafından başkanlık divanımız tüm teşkilatlara kongre ile alakalı bir genelge yayınladı ve Alanya'da bulunan partimizin mensupları büyük bir olgunlukla genel merkezimizin ve liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin talimatlarına uydular.  MHP önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen bir genel başkanın yönettiği bir siyasi parti" dedi.
'ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİK'
Yönetim kurulu listesi oluştururken dikkat ettiği unsurlara dikkat çeken Türkdoğan, "En köklü siyasi partilerden bir tanesi MHP. Partimizin de geleneklerine uygun milliyetçi ülkücü hareketin tabanını da kucaklayan arkadaşlarımız oldu. Bunun yanında şehrin bütün dinamiklerini göz önünde bulundurarak Alanyamızda yaşayan toplumun her kesimini kucaklayan bir yönetim yapısı oluşturmak üzere elimizden gelen gayreti gösterdik.  Ortayada bu yerel yönetim kurulu listemiz çıktı. Alanyamıza hep birlikte elimizden gelen en güzel hizmetleri vermek için gayret sarf edeceğiz" dedi.
'BİZDE AHDE VEFA İMANDANDIR'
MHP olarak ahde vefa ziyaretlerini sürdüreceklerini belirten Türkdoğan, "MHP'de ahde vefa imandandır diyoruz. ahde vefanın olmadığı bir yerde ülkücülükten, milliyetçilikten söz edilemez. Geçmişte çekilen acılar sıkıntılar ızdıraplar idam sehpasına yürüyen şehit ülküdaşlarımızın verdikleri emek mücadele gayretlerle MHP bugünlere geldi. Dolayısıyla biz de geçmişi hatırlamak suretiyle büyüklerimize ziyaret etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. 
'KUCAKLAŞMA ŞANSIMIZ YOK'
Kırmızı çizgilerinin MHP Lideri Devlet Bahçeli ve partinin politikaları olduğunu söyleyen Türkdoğan, bunların dışına çıkan kişilerle kucaklaşmayacaklarını söyledi. Türkdoğan, "Çeşitli konularla partimizi eleştiren insanlara çok şahit oldum, " yine sayın devlet Bahçeli haklı çıktı" diyerek hatalarını anladıklarını. Hatasını anlayan, genel başkanımızın çizgisinde yol yürümek isteyen herkese gönlümüzde açık kapımız da açık. memnuniyet sizler birçok imparatorlukları yıkarlar ama bir köy dahi kuramazlar. Biz yolumuzda dava arkadaşlarımızla birlikte yürümeye devam ediyoruz" dedi.
'BİR ARADA OLACAĞIZ'
MHP'nin yol haritasında her zaman halkın yanında olmak var diyerek vurgu yapan Türkdoğna, "MHP Alanya ilçe teşkilatımız Alanyamızın 102 mahallesinde teşkilatlandırma çalışmalarını en hızlı şekilde tamamlayacak. Allah'ın izniyle bu pandemi ile alakalı aldığımız tedbirler kapsamında mahalle toplantılarımızı yapacağız. Bu zamana kadar olduğu gibi toplumun her kesimi ile yine bir arada olacağız. Bize yansıyan bütün sorunları sayın milletvekilimiz Abdurrahman Başkan bey hakikaten TBMM'de gündeme getirmek suretiyle çözüm yollarını arama noktasında Türkiye'nin ve meclisimizin gündemine getirmiştir. Dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. 
'DESTEĞE İHTİYAÇ VAR'
Esnafın sorununu maddeler haline getirdiklerini söyleyen Türkdoğan, "Otellerin yüzde 70'ten fazlası açılmadı. Turizm çalışanlarından çoğu işe giremedi, maaş alamadı. Sezon neredeyse olmadı gibi. İş yapmadılar. Dolayısıyla da zorluklar devam ediyor. zorlukları da birlik beraberlik içerisinde hep birlikte aşacağız. Hakikaten turizm sektörü en çok etkilenen sektör oldu. dolayısıyla devletimizin ilgili kurumlarından acilen bir takım tedbirler ve önlemler alınması noktasında talepte bulunduk. Özellikle vergi SGK borçlarının ötelenmesi kiralarla alakalı bir düzenlemeye gidilmesi. Esnaflarımızın hakikaten sezonun iyi geçeceğini düşünerek sezonun başından itibaren mal bağlantısı yaptıkları dolayısıyla çek senet vererek mal temin ettiklerini, ama bunun geldiğimiz noktada aldıkları malları alacak kimse olmadığı için evrakları ödemekte zorluk çektiklerini, devletimizden en azından bir kredi desteği ile bu zorlukların aşılabileceğini hazırladığımız raporda maddeler halinde ifade ettik" dedi. 
'HAKETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK'
Kötü bir sezondan geçen turizmcilere yönelik ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini belirten Türkdoğan, Alanya'nın turizmde hak ettiği yere gelmek için ortak çalışmalar yapılacağını da vurguladı. Türkdoğan, "ALTİD Başkanı Burhan Sili ve yönetiminde bulunan kıymetli turizmcilerimiz ilçe teşkilatımızı ziyaret ettiler. Alanya turizmi üzerine dünü bugünü ve yarını nasıl planlamalıyız başlıklarıyla istişarede bulunduk. Alanya'nın bugün turizmde hem Türkiye ölçeğinde hem de dünyada hak ettiği marka değerine henüz kavuşmadığının tespitini yaptık. Turizmin yanında diğer üyesi olan tarihi ve doğal güzellikleri ile yine turizm şehri olmasına rağmen 12 ay yaşayan aradığınız herşeyi bulabileceğiniz şehir özelliklerini taşıyan tek destinasyon Alanya. Alanyamızı İnşallah Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel bey ALTİD, ALTAV ve yeni göreve başlayan kaymakamımız Fatih Ürkmezer bey. Yani şehrin bütün dinamikleri ile güç birliği yaparak siyasi partilerle birlikte devlet ve odalarla birlikte Alanya'yı turizmde hak ettiği marka değerine kavuşturabilecek neler yapabiliriz bunları konuştuk. Ümit ediyorum İnşallah şehrimizi yöneten büyüklerimizin öncülüğünde sayın kaymakamımız, belediye başkanımızın öncülüğünde bizler de yanlarında yer almak kaydıyla turizmle ilgili kuruluş olan derneklerle birlikte bundan sonrası ile alakalı bir planlama yapılır. Bizde bu çalışmaların yanında yer alırız. kayıtsız şartsız destekleyeceğimizi taşın altına elimizi koyacağımızı ifade ettik" dedi.
ALANYA'DAN 95 DELEGE
18 Ekim'de gerçekleşecek İl kongresine katılacaklarını söyleyen Türkdoğan, " 18 Ekim Antalya Cam Piramit'te sabah saat 10.00'da MHP'mizin Antalya il kongresi var. 95 delege ile Alanyamızı temsil edeceğiz. İl kongresinde takdir başta genel merkezimizin ardından il teşkilatımızın il başkanımızın. Genel merkezimiz ile il başkanımıza her konuyu istişare ediyoruz" dedi.
'LİDERİMİZİN KOYDUĞU HEDEFLE İLERLİYORUZ'
2023 hedeflerini açıklayan Türkdoğan, "Milliyetçi Hareket Partimizin gelecekle alakalı ortaya koyduğu vizyonu belirleyen Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi'dir. Biz Genel Başkanımızın verdiği talimatlar ortaya koyduğu duruş üzerine tavır üzerine tavır geliştirmekle mükellefiz.  Genel Başkanımız yıllardır  2023 hedefini ortaya koyuyor. Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yüzüncü yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakikaten dünyada önemli bir güç haline gelsin,  hak ettiği yere gelsin.  Bizim idealimiz amacımız hedefimiz gayemiz bu. Bu doğrultuda da  Cumhur ittifakı çizgisinde 2023 seçimlerine gideceğimizi Sayın Genel Başkanımız ifade etti. Dolayısıyla da 2023  yüzüncü yıl hedefinin sonrasında liderimizin ortaya koyduğu ne olursa ben görüyorum, inanıyorum ki bu çizgi de bu doğrultuda devam ettiği müddette ve Cumhur ittifakı da bir süre uzun yıllar daha devam edecektir diye görüyorum efendim" dedi.
'ÖRNEK GÖSTERİLEN BİR UYUM VAR'
Cumhur İttifakı'nın Alanya'daki uyumu diğer ilçelere örnek olacak nitelikte olduğunu savunan Türkdoğan, "Referandum, yerel ve genel seçimden de hakikaten Alanya'da Cumhur ittifakı noktasında örnek bir  uyum ortaya koymuştur. Antalya'nın ilçeleri içerisinde de Alanya'da Cumhur Ittifakın ruhuna bağlı hem AK Parti teşkilatı hem de bizim Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatımız bu anlamda üzerine düşenleri yapmıştır ve herkes tarafından da Antalya'nın bütün ilçeler içerisinde örnek gösterilen bir uyum göstermiştir. Dolayısıyla bu uyumumuz devam ediyor. En son yerel seçimde burada bir arada güzel bir kampanya yürüttük ve bunun sonucu ve neticesi olarak da belediyeler içerisinde, belediye  başkanları içerisinde oyunu en çok yükselten belediye Alanya Belediyesi, Belediye Başkanı da Sayın Alanya Belediye  Başkanımız oldu" dedi.
'DENEMEKTE FAYDA VAR'
Alanya Belediyesi'nin mahmuz projesine ilişkin görüşünü bildiren Türkdoğan, "Şunu özellikle ifade etmek istiyorum: Turizm dedik, turizmin yanında deniz, kum, güneş dedik, denizimiz yerinde duruyor. Kumsallarımızda her sene gözle görülür bir daralma olduğunu yani kum erozyonu olduğunu da hepimiz görmekteyiz. Bunun birtakım sebepleri ve nedenleri var. İşte Dim Barajı'nın yapılması. Bunların da Balıkçı Barınağı ve Yat Limanı'nın yapılması. Ama bildiğimiz Alanya’da kumsallar her geçen gün biraz daha daralmakta, dolayısıyla da buna bir çözüm bulmak lazım. Bu noktada da Alanya Belediyemiz böyle bir çözümle bir deneyelim demiş. Bir t mahmuz projesi uygulayalım. Başarılı olursa da farklı plajlara, farklı yerlere, farklı sahillerimize de aynısını yapalım demiş. Şahsi fikrim denemekte fayda var. Dünyada önemli turizm bölgeleri öneml turizm destinaasyonlarında buna benzer t mahmuz projelerini görüyoruz. Dolayısı ile de denemekte fayda var diye düşünüyorum" dedi.
'ALANYA'YI İL YAPALIM YETER'
Kendi hedefinden bahseden Türkdoğan, "Bizim için ülkücülük Ülkü ocaklarında başlar MHP devam eder, musalla taşında sona erer. İnşallah musalla taşına kadar milliyetçi-ülkücü hareketin ve Büyük Türk milletinin hizmetinde olmayı yüce Rabbim nasip eder.  Benim siyasette hiçbir hesabım yok. Bana verilen görev neyse layıkı ile yerine getirme noktasında üzerimize düşeni yaparız, haddimizi biliriz. Bize ne emrederlerse biz onu yaparız bizim hiçbir hedefimiz yok. Bizim bir hedefimiz var Alanya'yı il yapalım inşallah elbirliğiyle 82 plakayı Alanyamızın plakası yapalım.  Belki Alanya il başkanı oluruz. Onun ötesinde bir hedefimiz hesabımız yok. Alanya'yı il yapalım inşallah" dedi. -Özlem KAYGUSUZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107