banner84

Teleferik 28 değil 10 TL

Teleferikte zam yok, indirim var. Alanya'da yaşayan vatandaşlar için teleferik ücreti 20 TL'den 10 TL'ye düşürüldü. Tur acentelerinden alınan 17 TL aynen duruyor. Şehit aileleri ve gaziler için teleferik ücretsiz. Tüm satılan biletlerden ise 1 TL'si ALTAV, 1 TL'si Alanyaspor'a verilmek üzere 2 TL alınıyor. MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, Başkan Yücel ve firma yetkililerine teşekkür etti

Teleferik 28 değil 10 TL

- Özgür YILMAZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe teşkilatı ve meclis üyeleri, teleferik ücretinde, ikametgahında Alanya yazanlara yönelik yapılan pozitif ayrımcılık yapılmasını destekleyerek Damlataş’ı kuşbakışı izledi. İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, parti yöneticileri ve meclis üyesi Mustafa Sünbül,   E-devlet üzerinden çıkarttıkları ikametgah belgeleri ile gittikleri Teleferik gişesinde, 10’ar lira ödeyerek biletlerini alıp, diğer vatandaşlar ile birlikte sıraya geçerek teleferiğe bindi. Damlataş’ın güzelliklerini kuş bakışı gözlemlemek için teleferik turuna çıkmadan önce ise Türkdoğan, yapılan pozitif ayrımcılık nedeniyle hem Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve encümen iyelerine hem de teleferik firmasının yetkililerine teşekkür etti.
'ALANYALILARA TELEFERİK KART ÇIKACAK'
Satışlardan Alanyaspor ve Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı'na da katkı verildiğini anımsatan Türkdoğan, "Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Alanya Kalesi'ne yapılan teleferik, 37 yıllık bir rüyanın vücut bulmuş hali. Böyle bir güzelliğe teleferikle çıkmak bütün vatandaşlarımızın hakkı. Alanya'da yaşayan, Alanya'da ikamet eden bütün vatandaşlarımız da Alanya Belediye Encümenimizin aldığı karar doğrultusunda, Alanya'da ikamet ettiklerini ibraz etmek kaydıyla, 10 lira gibi bir ücret ile teleferiğe binebiliyor. Biz arkadaşlarımızla birlikte ikametlerimizi gösterip 10 lira fiyatla biletlerimizi temin ettik. Bildiğim kadarıyla işletmeci firma Alanya Belediyesi ile yaptığı protokol gereğince, Alanya'da yaşayanlara dönük bir kere ikametini ibraz edene Alanya Teleferik Kartı hazırlığı yapıyor. İnşallah yakında bu kartlarda gündeme gelecek, hizmete girecek. Cebinde o kartı bulunduran herkes gösterdiğinde ikamete bile gerek kalmadan veya herhangi bir belge istenmeden 10 lira ücretle teleferiği kullanabilecek. Bu noktada göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı başta Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'e, Alanya Belediye encümenine, Alanya Teleferik işletmecisi firma yetkililerine teşekkür ediyorum. Alanya gibi bir turizm şehrinde böyle bir hizmetin uygulanıyor olması, Alanya'da yaşayan vatandaşlarımıza 10 lira gibi bir ücret ile gidiş dönüş noktasında biletin verilmesi hakikaten yerinde bir karar olmuş. Bizim amacımız buradan kamuoyunu oluşturarak vatandaşlarımızı bilgilendirmek. Ayrıca yine acentelere yapılan toplu satışlarda da 17 liralık bir ücret uygulanıyor. Onun da 1 lirası şehrimizin gururu Süper Lig'deki temsilcisi Alanyaspor'a, 1 lirası da Alanyamızın tanıtılması noktasında önemli bir görev üstlenen, ALTAV'a veriliyor. Bundan dolayı şehrimize katkısı olan önemli bir kazanım. Gişede tam bilet 28 lira ancak bununla ilgili çalışmayı bizim yapmamız mümkün değil. Bizi ilgilendiren Alanya'da devamlı yaşayan, eşi, dostu, misafiri gelen arkadaşlarımızın teleferiğe ikametlerini ibraz ettiklerinde 10 liraya bileti alabilmeleri" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107