banner129

THK Alanya'da kurban derisi rezaleti

Her sene ortalama 10 binin üzerinde kurban derisi toplayan THK Alanya Şubesi, bu sene Mahmutlar'da gelişi güzel atılmış kurban derileri zamanında toplamaması sebebiyle binlerce kokan ve bozulan deri Alanya Belediyesi tarafından çöpe atılmak zorunda kalındı

THK Alanya'da kurban derisi rezaleti
Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şubesi 31 Temmuz 2018 Salı günü gergin gerçekleştirilen olaylı kongrenin ardından sular durulmuyor. Sıkça gündeme gelen THK Alanya Şubesi son olarak Kurban derileri ile gündeme geldi. 20 yıldır  kaymakamlık, belediye, muhtarlık, gibi kurumlarla işbirliği içerisinde kurban derilerini toplayan THK Alanya Şubesi bu yıl bir rezalete  imza attı. Her yıl ortalama 10 binin üzerinde kurban derisi toplayan ve son olarak geçen yıl 12 bin kurban derisi toplayan THK bu sene Kurban Bayramı'nda sadece 4 bin kurban derisi toplayabildi. Ayrıca Mahmutlar Yeni Sanayi Sitesi'nde gelişi güzel atılmış kurban derileri bayramın son günü olmasına rağmen THK Alanya Şubesi tarafından alınmamasına vatandaşları isyan etti. Tuzlanmayan ve kokmaması için hiç bir önlem alınmayan deriler, çevreye çok kötü koku yayılmasına neden olurken vatandaşlar bu duruma tepki gösterdiler. Pis kokudan sokağa çıkamayan vatandaşlar THK'ya adeta ateş püskürdüler.
ALANYA BELEDİYESİ OLAYA EL ATTI
THK'nın topladığı derileri tuzlanmaması ve bozulmaması için hiç bir önlem almazken çevreye pis koku yayan kurban derilerini Alanya Belediyesi temizlik  ekipleri alarak çöpe attı.  Binlerce deri kepçe ve kamyonlarla çöpe atılırken , milli servet çöp edildi. Vatandaşlar kokan kurban derileri ve binlerce derinin çöpe atılmasını bir rezalet olarak değerlendirerek THK Alanya Şubesi'ni suçladılar.
'BU REZALETİ KABUL EDEMEYİZ'
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, " 20 yıldır kurban derilerini toplayan THK Alanya şubesinde hiç böyle bir aksaklık yaşanmamıştı. Bu sene THK derilere sahip çıkmadığı için en az bir kamyon deri çöpe gitti. Bunu Alanya Belediyesi temizlik işleri çöpe attı. Şuandaki mevcut yönetimin beceriksizliğe, muhtarlarla diyalog kurmaması yüzünden deriler sokakta kaldı. Kokudan dışarı çıkmaz olduk bayram günü. Alanya belediyesi THK'ya araba desteği gibi her türlü desteği desteği veriyor. Belediye daha ne yapsın.  Beceremeyecekseniz o zaman toplamayın bu kurban derisini. Bu çok hassas bir şey. İnsanların dini vecibelerle kestikleri kurbanın derilerini THK çöpe gönderdi. Allah  yolunda kesilen bir kurbanın her şeyi çok önemlidir. Bu ibadet için yapılan bir şey. THK'nın bu rezaleti ayıbını kabul edemeyiz.
'ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRDINIZ'
THK Türk Hava Kurumu yöneticisi Metin Akdenizli ve Mahmutlar muhtarı Ahmet Top'a sesleniyoruz siz kim oluyorsunuz da milletimizin ibadetleri için kestiği kurban derilerini orta yerde bırakıp kokutuyorsunuz ve sizi eleştirenlere maymun, boşboğaz deyip hakaretler yağdırıyorsunuz. Önce kabul edin. Elinize yüzünüze bulaştırdınız. Hakaret ettiğiniz insanlardan özür dileyiniz. Ayrıca Muhtarımız Ahmet Top sanki Mahmutlar'ımızda yapılacak hiç bir iş kalmamış gibi aynı geçen yerel seçimlerde yaptığı üçkağıt oyunlarını THK seçimlerinde de yapmıştır" diyerek THK yetkililerine ve Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top'a tepkilerini gösterdiler.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107