banner129

Toklu'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle bir açıklamada bulundu. Toklu, “Tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

Toklu'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Toklu, tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.Cumhuriyet Bayramı heyecanına ortak olduğunu  ifade eden Toklu, bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

'' Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923 tarihinde "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz" diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 97. yılını kutlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. 
Cumhuriyet; uçurum kenarında bir ülke, türlü düşmanlarla kanlı boğusmalar, ve yıllarca süren savaşlarla ağır bedeller ödeyerek istiklâl ve istikbal mücadelesinin eseridir. 
Cumhuriyet; halkın iradesidir. 
Cumhuriyet; vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılapları ile aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaktır.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.''

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107