banner84

Toklu, “Sulanmayan alan kalmayacak”

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Mustafa Toklu “Sulanmayan Alan Kalmayacak” ifadeleri ile çiftçinin yüzünü güldürdü.

Toklu, “Sulanmayan alan kalmayacak”

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleşti. Toplantı öncesi açıklamada bulunan AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu ilk olarak sulama suyu projesinden bahsetti.

“BAKANLARA VE VEKİLLERE TEŞEKKÜR”
 Parti binasında açıklama yapan AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, “Bugün yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Alanya'daki tarımla ilgili yapılan yatırımlar ve çalışmalarla ilgili istişare etme fırsatı bulduk. Sizlerin de malumu üzerine geçtiğimiz günlerde Kargıcak bölgesine Dim Barajı sulama ikinci kısım işini 15 - 500'e, 20 - 500 kısımları arasındaki alana su verilmesi ile ilgili su açılışımızı yapmış bulunmaktayız. Bu yaklaşık 950 dönümlük bir alana hitap eder. Dim barajı sulama alanı içerisinde kalan 950 dönümlük bir alanın sulanması ile ilgili yapılan bir çalışmaydı. İlerideki Demirtaş ve Seki bölgesindeki özellikle Aliefendi bölgesine doğru alanlarında sulanması ile ilgili hem 1 metrelik boru temini ve ardından tali ana boruyla, tali boru yapılması ile ilgili çalışmalarımız, görüşmelerimiz devam etmekte. Bu süreç İnşallah en kısa zamanda tamamlandıktan sonra Kargıcak, Karagedik ve Demirtaş bölgesinde sulama alanı içerisinde bulunan sulanmayan alan kalmayacak” dedi. Sulama suyu projesi ile ilgili konuşmasına devam eden Başkan Toklu, “Bu noktada Tarım Bakanımıza ve Dışişleri Bakanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabi bölge Milletvekillerimiz adına İbrahim Aydın ve Sena Nur Çelik vekilimizi de bu bölgemizin sorunları ile ilgili sık sık aradık rahatsız ettik.Bir sorunun çözülmesi noktasında ki desteklerini istedik. Onlara da bu sorunun çözülmesinde ki destekleri için teşekkür ediyoruz. Sadece bu deneme amaçlı yapılan bir çalışma ve bu çalışma esnasında vatandaşlarımızdan su parası alınmayacak. Sadece kart parası alınacak o da çok cüzi bir miktarda olacak” ifadelerini kullandı.

“ÜYE ÇALIŞMASINA BAŞLADIK”
Bir diğer konu olarak yönetim kurulu üyeleri ile birlikte üye çalışmalarına hızlı bir şekilde başladıklarını dile getiren Toklu, “Hedefimiz ilk başta 6 Bin üyeyi partimize kazandırmaktır. Zaten bu sürece kadar partimize vatandaşlarımızdan birçok talep gelmekteydi. Üye olmakla ilgili teveccühleri vardı. Biz bu ilgi ve alaka sonrası programın bir şekilde üye çalışması haline getirilmesi ile ilgili yönetim kurumumuzda birlikte bir karar aldık ve önümüzdeki günlerde 6 Bin üyeyi partimize kazandırmak için çalışmalarımıza başlayacağız. 6 Bin'i yaptığımız zaman yaklaşık 36 Bin'in üzerinde üyeye sahip olmuş olacağız. Şu an resmi üye sayımız 30 Bin'in üzerinde. İnşallah bu üye sayısında tamamladıktan sonra 36 Bin'in üzerinde bir üye sayısına sahip olmuş olacağız” dedi.

“ALANYASPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZ”
Alanya'da oynanan Alanyaspor - Trabzonspor karşılaşmasında yaşanan olayları üzüntüyle izlediklerini dile getiren AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tabi futbolun bu derece, bu noktalara gelmesi bizleri çok üzdü. Biz her zaman Alanyaspor'umuzla, Alanyaspor Başkanımız ve yönetimi ile, teknik heyet, futbolcularla gurur duyduk. Alanyaspor gerçekten, ciddi sporda, başarılar yaşattılar ve Alanya halkının ilk defa bir platformda güçlü bir şekilde, birlik beraberlik olmasına vesile oldular. Ama geçtiğimiz hafta izlediğimiz görüntüler bizleri derinden yaraladı. Alanyaspor ve Alanyaspor Başkanımız, yönetimimiz her zaman kırmızı çizgimiz olmuştur. Biz AK Parti İlçe Teşkilatı olarak şimdi değil, üç yıldır hem yapmış olduğumuz Alanyaspor ile ilgili çalışmalarda, programlarda, hem de deplasman maçlarında, buradaki maçlarda dile getirdik. Bu ve buna benzer görüntülerin bir daha yaşanmaması adına, İnşallah gerekli merciler gerekeni yapacaktır. Bir kez daha sizin huzurunuzda dile getirmek istiyorum ki, Alanyaspor yönetimi, Alanyaspor Başkanı ve Alanyaspor'umuz bizim için kırmızı çizgidir. Tarih yazmaya devam ettiler, İnşallah bundan sonra da tarih yazmaya devam edeceklerdir” sözleri ile Başkan Çavuşoğlu ve Alanyaspor heyetine desteklerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107