banner165

Toprak bu kez ikinci oldu

Misano'da gerçekleştirilen ikinci Dünya Superbike yarışında zafer Ducati sürücüsü Alvaro Bautista'nın oldu. Toprak Razgatlıoğlu ikinci oldu.

Toprak bu kez ikinci oldu

İtalya Misano'da gerçekleştirilen ikinci WSBK yarışına Yamağa ile yarışan temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu ilk sıradan başladı ve çıkış işaretinin ardından liderliğini korudu. Bir tur sonra Alvaro Bautista geçmek için atak denemesi yaptı ancak Toprak yerini korumaya devam etti.

Toprak sonrasında farkı biraz açarken, üçüncülük için Jonathan Rea ve Michael Ruben Rinaldi çekişmeye başladı. Rinaldi bu mücadeleden galip çıktı ve üçüncü sırayı eline geçirdi.

Birkaç tur sonra Bautista, Toprak'la arayı kapattı ve bitime 15 tur kala temsilcimizi geçerek yarışın yeni lideri oldu. Bautista turlar ilerledikçe Toprak ile arayı açmaya başlarken, Toprak da üçüncü sıradaki Rinaldi ile arasını açtı.

Son bölümde kimse hata yapmadı ve Bautista, damalı bayrağı ilk sırada görerek bu hafta sonu yapılan ikinci ana yarışı da kazanmış oldu. İlk yarışta şanssız şekilde yarış dışı kalan fakat Superpole yarışını kazanan Toprak, günün son yarışını sırada tamamlayıp hafta sonunu güçlü puanlarla kapattı. Bautista bu zaferle puanını 220 yaparken, Toprak 120 puana yükseldi. İkinci sıradaki Rea'in ise 177 puanı var. Seride sezonun bir sonraki yarışı 16-17 Temmuz'da Donington Park'ta yapılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169