banner129

TÜBİTAK' tan Antalya damgası

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın bölge aşaması proje değerlendirmeleri tamamlandı.

TÜBİTAK' tan Antalya damgası

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Türkçe, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Yazılım olmak üzere 10 ana alanda ve 30 tematik alanda düzenlenen yarışmaya bu yıl 15.661 proje başvurusu alındı. Değerlendirmelerde birincilik derecesi alan 180 proje yarışmanın final aşamasına geçmeye hak kazandı.

35 PROJENİN 15'İ ANTALYA'YA AİT

6 ilden toplamda 100 projenin davet edildiği Bölge Yarışmasına Antalya ilinden 44 proje katılmış, 100 projenin 35'i derece almıştır. Derece alan 35 projeden 15'i Antalya iline aittir. Yarışma kapsamında; Antalya ili Bölge Aşaması Değerlendirmeleri sonucunda 9 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülük elde etmiştir. Dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlere ayrı ayrı olmak üzere; Birinciler 600 TL, İkinciler 500 TL, Üçüncüler 400 TL ile ödüllendirilmiştir. 
Bölgede Birincilik elde eden 9 proje, Türkiye Finalleri Yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

ANTALYA MEB: BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK Ortaokul Yarışmasına başvuran tüm öğrenci ve danışmanlarımızı tebrik ederek, Türkiye Finalinde yarışacak öğrencilerimize de başarılarının devamını diledi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107