banner84

Tüm dünya yasta

Alanyasporlu Josef Sural’ın ölüm haberi hem Türkiye hem de dünya gündeminde büyük yankı uyandırdı. Herkesi üzüntüye boğan ölüm haberinin ardından ülkedeki siyasiler de sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı yayınladı 

Tüm dünya yasta

Haber Merkezi
Kayserispor deplasmanı sonrası kara yoluyla Alanya’ya dönerken kentin girişinde trafik kazası geçiren Alanyasporlu futbolculardan Josef Sural’ın ölümü tüm Türkiye’yi üzüntüye boğdu. Spor camiasının yanı sıra siyasiler, belediye başkanları ve birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı yayınladı. Sural’ın ölüm haberi Türkiye’nin yanı sıra dünya gündeminde de büyük yankı uyandırdı. Ünlü futbolcular ve futbol kulüpleri dışında birçok haber kanalı ve sitesi de Josef Sural’ın ölüm haberini paylaştı. 
‘TÜRK FUTBOLU VE ALANYASPOR CAMİASINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM’
Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, "Alanyaspor takımının geçirdiği trafik kazası hepimizi derinden üzmüştür. Kazada hayatını kaybeden Josef Sural 'ın ailesine ve sevenlerine sabır, Türk futbolu ve Alanyaspor camiasına baş sağlığı diliyorum” dedi. 
'ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİM'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kayserispor deplasmanı dönüşünde bir grup Alanyasporlu futbolcuyu taşıyan aracın kaza yapması sonucu  Josef Sural’ın yaşamını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Ailesine ve Alanyaspor camiamıza sabır ve başsağlığı, yaralı sporcularımıza acil şifa diliyorum" dedi.
'ALLAH KAZALARDAN HEPİMİZİ ESİRGESİN'
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Kaybettiğimiz sporcumuz Josef bizlere ayrıca bir üzüntü vesilesi oldu. Başta Alanyaspor olmak üzere futbol camiamıza, Josef’in ailesine, Çekya halkına başsağlığı diliyorum. Diğer yaralı sporcularımızın da durumlarını yakından takip ediyoruz. Onların durumları daha iyiye gidiyor, herhangi bir sorun görünmüyor. Onlara da geçmiş olsun diyorum. Geçtiğimiz saatlerde Alanyaspor başkanı ve ilgili arkadaşlar ile görüştük. İl Genel Müdürümüz de şu an Alanya’da kendileriyle beraber. Allah kazalardan hepimizi esirgesin” ifadelerini kullandı.
‘SPOR CAMİASININ BAŞI SAĞOLSUN’
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Alanyaspor oyuncularını Kayseri'den Alanya'ya taşıyan özel minibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Josef Sural'a Allah'tan rahmet, yaralanan futbolculara acil şifalar dileriz. Başta Alanyaspor olmak üzere tüm spor camiasının başı sağolsun” dedi. 
YARALILARA ACİL ŞİFA, SPOR CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Deplasman dönüşü meydana gelen kazada Alanyaspor’un Çek sporcusu Josef Sural'ın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Yaralı sporcularımıza acil şifalar diliyorum. Tüm spor camiasının başı sağolsun” dedi.
‘AİLESİNE VE SPOR CAMİASININ BAŞI SAĞOLSUN’
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Deplasman dönüşü yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Alanyaspor oyuncularından Josef Sural’ın ailesine ve futbol camiasına başsağlığı, yaralı oyuncularımıza acil şifalar diliyorum” dedi. 
'YILDIZ FUTBOLCUMUZA ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Alanyasporumuzu taşıyan özel minibüsün devrilmesi sonucu  kazada 6 futbolcu yaralandı ve Josef Sural vefat etti. Yaralılara acil şifalar, yıldız futbolcumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Alanyaspor’umuza ve Türk futboluna geçmiş olsun" dedi.
AMERİKAN BÜYÜKELÇİLİĞİ DE BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI
Öte yandan Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği de, "Josef Sural'ın ailesi, arkadaşları ve hayranlarına en derin taziyelerimizi iletiriz. Türk futbolu ve Alanyaspor camiasının başı sağolsun” notuyla başsağlığı mesajı yayınladı.
'BAŞIN SAĞOLSUN ALANYAM'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanyasporlu futbolcularımızın yaptığı kazayı üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybeden futbolcumuz Josef Sural'a Allahtan rahmet yaralı futbolcularımıza acil şifalar dilerim. Başın sağ olsun Alanyam" dedi.
'FUTBOL CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM'
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "Kayseri deplasmanı dönüşünde Alanyasporlu futbolcularımızı taşıyan aracın yaptığı kazada yıldız futbolcumuz Josef Sural’ın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ailesine, Alanyaspor ve futbol camiasına başsağlığı, yaralı futbolcularımıza acil şifalar dilerim" dedi.
'BAŞIMIZ SAĞOLSUN'
MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Alanyaspor'umuzun futbolcularını taşıyan özel minibüsün kaza yapması sonucu futbolcumuz Josef Sural hayatını kaybetmiş, altı futbolcumuzda yaralanmıştır. Alanyaspor Camiasının ve Alanya'mızın başı sağolsun. Yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.
'YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM'
CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, "Alanya sporumuzun başı sağolsun, yaralı sporcularımıza acil şifalar diliyorum" dedi.
'DERİNDEN ÜZDÜ'
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Ülkemizin güzide futbol kulüplerinden Alanyaspor’un futbolcularını taşıyan aracın kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Çek futbolcu Josef Sural ve yaralanan futbolcularımızın acı haberi beni derinden üzmüştür. Hayatını kaybeden Josef Sural’a Allah’tan rahmet, ailesine ve başta tüm Alanya halkı olmak üzere; Alanyaspor Kulübü Başkanı Sayın Hasan Çavuşoğlu ve spor camiasına baş sağlığı diliyorum. Kazada yaralanan oyunculara acil şifalar diliyorum. Alanyaspor’umuzun her zaman yanında olduğumuzu ve her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtmek isterim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107