banner129

Tüm Emekli-Sen mahkeme kararı ile kapatıldı

Ankara Valiliği tarafından Tüm Emekli-Sen hakkında ‘faaliyetlerinin durdurulması’ istemiyle Ankara Nöbetçi İş Mahkemesi’ne açılan davada karar çıktı. Mahkeme, sendikanın kapatılmasına karar verirken, Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu Alanya Temsilciliği karara tepki gösterdi.

Tüm Emekli-Sen mahkeme kararı ile kapatıldı

Ankara Valiliği, emekli maaşlarındaki eşitsizliğin giderilmesi ve emekli haklarının korunması için örgütlenen Tüm Emekli-Sen hakkında ‘faaliyetlerinin durdurulması’ istemiyle Ankara Nöbetçi İş Mahkemesi’ne dava açtı.
Dava dilekçesinde, “Tüm Emekli-Sen'in faaliyetinin durdurulmasına, kanuna aykırılığı veya eksikliğin giderilmemesi, tüzük ve belgelerinin kanuna uygun hale getirilmemesi halinde sendikanın kapatılmasına karar verilmesini arz ve talep ederiz” denildi.
Sendika kuruluşunda eksiklikler olduğu gerekçesiyle sendikanın kapatılması da talep edilen davada mahkeme heyeti, sendika faaliyetinin durdurularak kapatılmasına karar verdi. Tüm Emekli Sen Alanya Temsilciliği karara ilişkin bir basın açıklamasında bulundu , sendika kuruluşunda eksiklikler olduğu gerekçesiyle verilen kapatma kararına tepki gösterildi. Hukuksuz ve yasalara aykırı olarak belirtilen davanın 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmış olduğu belirtildi. Ayrıca yapılan basın açıklamasında şu ifadeler de yer aldı.

'' Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.
Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.
Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.
Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.
Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir. 
Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler. 
Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz. 
Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz. 
Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecekntir.
Tüm Emekli Sen Kapatılamaz'' 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107