banner129

Tünellerde hız yapan sürücülere para cezası kesiliyor

Alanya Bölge Trafik İstasyon Amirliği tünellerde radar uygulaması başlattı. Tünellerde hız sınırını aşan sürücülere para cezası kesiliyor

Tünellerde hız yapan sürücülere para cezası kesiliyor
Alanya Bölge Trafik İstasyon Amirliği radar denetimlerinin sürücüler tarafından daha kolay fark edilmesi ve hız yapmasının önüne geçilmesi amacıyla tünellerde radar uygulaması başlattı. Radar uygulamasının yapılacağı ise Antalya istikametine gidenlerin görebileceği şekilde tünel girişlerinde yer alan elektronik uyarı levhalarında "Dikkat Tünellerde Radar Var" şeklinde ki yazı ile sürücülerin dikkati çekiliyor. Hız uyarısı, tünel içinde far uyarısı da yapılan led ekranlar sayesinde tuzak radar algısı da ortadan kaldırıldı.
TÜNELDE HIZ SINIRINI AŞANLARA CEZA KESİLİYOR
Tünel içeresinde hız sınırı tüm araçlar için 70 olarak belirlenirken hız sınırını aşan sürücülere  Alanya Bölge Trafik İstasyon Amirliği tarafından cezai işlem uygulanıyor. Hız sınırını %10 ile %30 arasında aşanlara 235 lira, %30'un üzerinde aşanlara ise 488 lira para cezası yazılıyor.  Hız sınırını aşanlara para cezasının yanı sıra %30'a kadar olanların ehliyetinden 10 ceza puanı, üzerindekilerden ise 15 ceza puanı düşülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107