banner129

Türel Akkaya'ya sert çıktı

'Ben ranta alet olmam' diyen Türel, Akkaya'yı sert bir dille uyardı

Türel Akkaya'ya sert çıktı
'KAFANA GÖRE HAREKET EDEMEZSİN'
Mahmutlar Taksi Durağı'nda çalışan taksicilere birer ticari taksi daha aldıran Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya'ya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel  "dur" dedi. Akkaya'ya "Biz burda neciyiz, sen kafana göre hareket edip, duraktaki taksilerin sayısını arttıramazsın. Ben Alanya'daki 890 taksicinin hakkını savunmak zorundayım. Bir taksi durağındaki taksi sayısı yetersiz gelirse biz en yakın duraktan talep alır oranın eksini gideririz. Hiç olmadı şeffaf bir şekilde ihale yaparız. Adaletli bir şekilde çözeriz. Buna Alanya Şoförler Odası veya başkanı karar veremez. Buna Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili kurumları karar verir" dedi. 
TAKSİCİLERİ PANİK ALDI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in çok sert çıkışının ardından Mahmutlar'da gayri resmi olarak 5 aydır çalışmaya devam eden taksicileri büyük bir panik aldı. Olayı temizlemeye çalışan Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya ise Alanya'daki tüm taksicileri duraklarında ziyaret ederek Mahmutlar taksi durağının 15 olan taksi sayısının 30'a çıkarmak için tüm taksicilerden imza topluyor. İsminin açıklanmasını istemeyen taksiciler "Geçtiğimiz yıl turizm sezonu çok kötü geçti. ÖTV indiriminden yararlanmak için hemen hemen hepimiz Ali Akkaya'nın başkan olduğu kooperatiften kredi kullandık. Başımıza bişey gelmesin diye istediği imzayı atıyoruz ama odada kanunlara uygun şekilde yönetilmeli" diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 19:37
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Madem onay çıkmayacaktı ta en baştan UKM denen kurum yada denetleme mekanizması neden Alanya Şoförler Odasıyla ortak çalışma yaparak ortak karar alarak bu araçların taşınmasına karar verdi.
Yoksa UKM Antalya Büyükşehir Belediyesi'den bağımsız çalışan bir kurummudur.
Saygılar.

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

yav ali akkaya sen ne zaman akıllanacaksın

SIRADAKİ HABER

banner107