banner129

Türel gençlerin bayramını kutladı

Türel gençlerin bayramını kutladı
Sevgili Gençler…
Bugün, 19 Mayıs…
Bugün, gençlerin bayramı…
Bugün, Türk Milleti’nin en önemli dönüm noktalarından bağımsızlık savaşımızın başlatıldığı büyük gün…
Bugün, içinde bulunulan hal ve şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman tüm engelleri aşabileceğimizi bütün dünyaya ilan ettiğimiz gündür.
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adımdır. Ve bu önemli gün Atatürk’ün gençlere armağanıdır.
19 Mayıs, “Yaşanan günler ne kadar karanlık, içinde bulunulan durum ne kadar zor olsa da, inancı kaybetmeden, mücadeleyi bırakmadan yola devam etmek gerektiği” mesajıdır.
Ben öncelikle, tarihin bir daha hiçbir ülkeye, hiçbir millete Birinci Dünya Savaşı’ndaki büyük acıları, zorlukları yaşatmamasını diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminde halkımızın, özellikle gençlerimizin tankların önüne çıkıp vatanı için verdiği mücadele hiçbir zaman unutulmayacak. Tarih bugünün gençlerini de her zaman gururla yazacak. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi de bir kez daha saygıyla anıyorum.
Değerli Gençler,
Hiçbir zaman çalışmaktan yorulmayın ve başarmak için, önünüze çıkan her türlü engeli aşabileceğinizi bilin.
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, sizlerin kendi gücünüzü, potansiyelinizi ve sahip olduğunuz değerleri görmenizi ve sonuna kadar kullanmanızı istiyoruz. Bunun için de tüm imkanlarımızı seferber ederek çalışıyoruz.Bugün Antalya’da bir dünya kentine dönüştürmek için gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız, herkes için, özellikle gençlerimiz için hayat buluyor. Onlara daha güzel bir Antalya, daha güzel bir Türkiye ve dünya bırakmak için çalışıyoruz. Boğaçayı, Konyaaltı Sahili, Kruvaziyer Limanı gibi vizyon projelerimiz özellikle gençlerimize iş olacak, aş olacak. Onlara istihdam sağlayacak. Bu yatırımlar sayesinde daha emin adımlar ile yürüyecekler. Okullar Ligi’ni sizler için kurduk. ASMEK’ler ve AKBEM’lerde hem kendinizigeliştirebiliyor hem de eğlenerek öğreniyorsunuz. Nerede ise her gün kültürel ve sosyal faaliyet düzenliyor, sizlerle birlikte oluyoruz. Sizler istiyorsunuz, biz yapıyoruz.Tiyatro Şenliği düzenleyerek, sanatçı gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. Döşemealtı’nda hizmete açtığımız Antalyaspor Tesisleri’nin yanında Antalyaspor Koleji için de çalışmalarımız sürüyor. Burada bölgemizdeki yetenekli gençlerimize hem eğitim hem spor imkanı sağlayacağız.
Kıymetli Gençler,Sizler bizim geleceğimiz, bizim güvencemizsiniz. Gün gelecek bizim oturduğumuz koltuklar sizlerin olacak. Bu yüzden fikirleriniz bizler için çok önemli. Bu nedenle, sizlerle okullarınızda buluşuyor, fikir alışverişinde bulunuyor, güç ve desteklerinizi alıyoruz. Gençlerle buluşmalarımızda kendimi öylesine güçlü, heyecanlı ve güvenli hissediyorum ki, 2023, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ülkemizin dünyanın parlayan yıldızı olacağına inancım perçinleniyor.Biz sizin için çalışmaktan asla yorulmuyoruz. Aksine daha çok ne yapabiliriz diye sorguluyor ve üretiyoruz. Sizlerin de aynı düşünceyle kendinizi yetiştirecek ve geliştireceğinizden şüphe duymuyorum.Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim doğum günüm” diyerek Türk gençlerine ve gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Bayramımız kutlu olsun…
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 15:30
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107