banner84

Türel'den basın açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, biz basın mensupları aracılığıyla okuyabilmeniz için, dünkü manşet haber (Rektör Kurtcephe hakkında şok iddialar) ve Mhp İl başkanı Ali Adnan Kaya'nın basın toplantısına cevaben, elektronik posta yoluyla, kendi açıklamasını paylaşmıştır. İlkelerimiz gereği dokunmadan yayınlıyoruz.

Türel'den basın açıklaması

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

MHP İl Başkanı Ali Adnan KAYA tarafından 04.06.2015 tarihinde yapılan basın toplantısında dile getirdiği asılsız iddialarla ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur.
Tarafsız gazetecilik ilkeleri doğrultusunda yayınlanacağı ümidiyle açıklamayı aşağıda sunuyorum.

Değerli Basın Mensupları,

Bildiğiniz üzere 2004-2009 döneminde Antalya tarihinde eşi görülmemiş projelere imza attık. Gerek hacim olarak ve gerekse yatırım bedeli olarak kendimizden önceki tüm dönemlerde yapılmış işlerin toplamından fazla işler yaptık eserler kazandırdık.
Dünya incisi diye bildiğimiz Antalya’mız alt ve üst yapı açısından çökmek üzereydi ve acil müdahale gerekiyordu. Tüm bu hizmetleri en iyi şekilde yaptık.

Bizden sonraki beş yılda belediye yönetimine gelenlerin yaptıkları- daha doğrusu yapmadıkları- ortada. Bu şehre beş yıl değil on beş yıl kaybettirdiler. Herşey geri gitti. Adeta zaman durdu. İlk yılları ile son yılları arasında zaman geçmedi sanki. Ortada hiçbir şey yoktu. Bütün bu süreyi bir yandan ağlayarak, şikayet ederek; bir yandan da bize çamur atarak, iftira atarak geçirdiler.
Ben ve iftiraya uğrayan tüm çalışma arkadaşlarım yapılan bu haksız suç duyuruları için adliyelere gittik savunmalarımızı yaptık ve Allah’a hamdolsun hepsinden tek tek aklandık. Ben üstelik Milletvekili dokunulmazlığına sığınmadan tüm dosyaların yürütülmesini bizzat kendim talep ederek aklandım. HALKIMA ve ADLİ YETKİLİLERE HESABIMI VERDİM. Alnım ak yüzüm açıktır.

O nedenle her yerde söyledim, şimdi tekrarlıyorum Türkiye’de hakkında dava açılmamış, soruşturma izni verilmemiş tek belediye başkanıyım.
Siyasi rakipler yıllardır hep aynı taktiğe başvuruyorlar. Seçimler yaklaştıkça, kötü gidişlerini farkedince DOĞRUDAN İFTİRA ve ÇAMUR ATMA ipine sarılıyorlar. Hepsi böyle. Hep aynı yöntemle kendilerine menfaat sağlama peşindeler. Amaç çamur at izi kalsın. Amaç kirli politika yapıp oy çalmak. Dün Akaydın yapıyordu bugün Ali Adnan KAYA yapıyor.
Siyasetçinin asıl işi HİZMET ETMEKTİR. PROJELER ÜRETMEKTİR. Bunların bir tane projesini duydunuz mu? Bir tane somut eserden bahsettiler mi? Yok!!
Ak Parti sadece projelerle, ama ayağı yere basan somut projelerle çıktı halkımızın karşısına. Bunlar karşısında yine mahcup oldular ve YETERSİZLİKLERİNİN VERDİĞİ KUYRUK ACISIYLA BAŞLADILAR İFTİRAYA ÇAMUR ATMAYA.

Biz sabah akşam çalışıp kentimize, halkımıza hizmet üretiyoruz. Her şey yasalara uygun olarak yapılıyor. Her hesabımız ortada. Her zaman düzenli olarak denetleniyor. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok.

Belediyemizin araçlarının sigorta alımı BİZDEN ÖNCEKİ AKAYDIN DÖNEMİNDE DE  DOĞRUDAN TEMİN YÖNTEMİ İLE YAPILMIŞ. Bu çerçevede 410 araçtan 2014 yılında sigortası biten sadece 46 adet itfaiye aracının 20/08/2014 tarihinde doğrudan temin yöntemiyle sigortası yaptırılmıştır. Bu alımda da 4734 Sayılı Kanun’la belirtilen yöntemle en düşük teklifi veren firmadan alım yapılmıştır. Ayrıca sigorta bedelleri  Hazine Müsteşarlığı tarafından yıllık olarak belirlenir ve tüm halkımız buna göre sigorta yaptırır. Bir firmanın kayrılması söz konusu olamaz. 2015 mali yılından itibaren sigorta hizmeti alımlarında diğer alımlarımızda olduğu gibi açık ihale usulü esas alınmış, 6/4/2015 tarihinde açık ihale yapılmıştır.
Diğer yandan matbaa ve promosyon malzemesi alımlarımız 4734 Sayılı Kanun’a tamamıyla uygun olarak yapılmıştır. Adı geçen kanunun 22/d bendine göre yapılan alımda teklif toplama şartı aranmazken 5 firmadan teklif alınmıştır. Bu teklif alınan firmalardan birisi AKAYDIN’IN yargılandığı DİKİŞ KUTULARINI BELEDİYEYE SATAN FİRMADIR. Teklif alınan firmalardan en düşük bedeli teklif eden firmadan alım yapılmıştır. 

Her şeyimiz açıktır, kanunlara uygundur. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur. Ellerinde hiçbir somut delil olmadan yuvarlak laflarla şaibe yaratmaya çalışmak kirli siyasetin daniskasıdır.

Siyasetçinin ilk görevi soyut sorularla demagoji yapmak değil, hizmet üretmek, proje üretmektir. Hodri meydan!!!

Saygılarımı sunuyorum.  
Menderes TÜREL

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107