banner84

Türel'den doğalgaz atağı

TÜREL, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'i ziyaret etti.

Türel'den doğalgaz atağı
 ALTSO’nun Alanya’ya doğalgazın bir an önce gelmesi için başlattığı kampanyaya destek vermek için ziyareti gerçekleştirdiğini dile getiren Türel, “Doğalgaz, çevreye duyarlı temiz ve ucuz enerji, yani Alanya’nın ihtiyacı olan bir enerji çeşidi. O yüzden bu noktada Alanya’ya doğalgazın gelmesi için kendi adıma ne düşüyorsa en iyi şekilde yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Muhakkak ki bu imza kampanyasından sonra Ankara’da da bazı temaslarda bulunmak, ziyaretler gerçekleştirmek gerekiyor. Bu çalışmalarda da başkanımızla birlikte olacağımı belirtmek isterim” dedi.
"BENZER BİR ÇALIŞMAYI BENDE YAPMIŞTIM"
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in başlattığı doğalgaz kampanyasının bir benzerini kendisinin de yaptığını aktaran Türel, “Geçmişte de ben Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığım dönemimde Antalya’ya doğalgazın gelmesi konusunda benzer bir çalışma başlatmıştım. Sene 2002’ydi. O tarihte BOTAŞ’a doğalgazı Antalya’ya getirmeleri için gittiğimizde 2012’den önce Antalya’ya doğalgazın gelmesinin hayal olduğunu söylemişlerdi. Fakat sonrasında nasip oldu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiğimizde 2012’de gelecek denen doğalgazın 2006 senesinde Antalya’yla buluştuğunu gördük ve buna şahit olduk. Çabalarımız neticesinde bunu başardık. Şimdi de Alanya için inşallah bir an önce Alanya’ya doğalgazın gelmesi konusunda bu önemli gayretlere destek vermek suretiyle netice alacağımızı düşünüyorum” dedi.
"ŞAHİN’İ BU ÇALIŞMASINDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM"
DOĞALGAZIN Alanya’ya gelmesi için çalışma başlatan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i tebrik eden Türel, “Bu konuda AB Bakanımız ve Baş Müzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ da büyük bir hassasiyet göstermektedir. Kendisinin Antalya ve  Alanya ile ilgili her konuda olduğu gibi bu konuya da büyük bir hassasiyetle eğildiğini biliyorum. Kendilerinin bakanlığı bizim için her zaman şanstır. El ele vereceğiz. Odamızla, siyaset makamı, belediye başkanları, milletvekillerimiz, bakanlarımız ve bu konuda bir an önce Alanya’da gerekenin olması, Alanya’yla doğalgazın buluşmasını inşallah sağlayacağız. Ben başkanımız Mehmet Şahin’e çıkmış olduğu bu yolculukta başarılar diliyorum. Çok güzel bir çalışma başlatmış, kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157