banner84

Türel'den iki müjde

Turizm çalışanlarına konut müjdesi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, taşeron işçilerine de kadro sözü verdi.

Türel'den iki müjde

 Türel, “Bütün kurumlarda, asli işlerde çalışan taşeron işçilere artık kadro geliyor. Yani iş biter, işsiz kalırım korkusu artık yok” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyede çalışan taşeron işçilerle yemekte buluştu. İtfaiye Daire Başkanlığı’nda verilen yemekte 4 bin taşeron işcisiyle buluşan Türel, "Yılbaşından bu yana hükümet gündeminde olan işçi haklarıyla ilgili çalışmalar bir bir sonuçlanıyor. Önce iş güvenliği kanunları çıktı. Sonra belirli bakanlıklardaki işçilerin haklarına dönük iyileştirmeler yapıldı. Geçenlerde kamu işçilerinin imkanlarına önemli bir iyileşme getirildi. Şimdi de taşeron işçi meselesi ele alındı ve bu konuda çok ciddi kararlar alındı. En önemli müjde, bizi de sizi de ilgilendiren müjde, bütün kurumlarda, asli işlerde çalışan işçilere artık kadro geliyor. Yani iş biter, işsiz kalırım korkusu artık yok" dedi.

TURİZM ÇALIŞANLARINA EV MÜJDESİ

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm emekçilere konut müjdesi de verdi. Türel şöyle konuştu: “Sektörün içinden geldiğim için turizm emekçilerinin hangi şartlarda çalıştığını biliyorum. Hepsinin birinci ideali konut sahibi olmak. Yerel seçimlerden önce açıkladığım, onları konut sahibi yapacak projemiz var. Projede sona doğru geliyoruz. Turizm çalışanlarını ev sahibi yapacağız. Hem de sigara parası öder gibi aylık 150-250 lira taksitlerle olacak."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107