banner84

Türel'den Teşekkür

Türkler Mahallesi'ne ALTSO öncülüğünde yapımı planlanan Yeni Toptancı Hali konusunda dün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Türel'den Teşekkür

Toplantıya Türel’in yanı sıra ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay, Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve halciler katıldı.Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, halcilerin hiçbir isteğini geri çevirmeyen ve her türlü desteği veren Başkan Türel’e teşekkür etti.

ALANYA’YA MODERN BİR HAL KAZANDIRACAĞIZ”

ALTSO öncülüğünde Türkler Mahallesi’nde kurulması planlanan Yeni Toptancı Hali konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Başkan Şahin, Alanya’ya modern bir hal kazandırmak istediklerini ifade etti. Projenin Alanya’nın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandığını aktaran Başkan Şahin, “Hedefimiz bölgemizin ihtiyaçlarına en güzel cevabı verecek modern projeyi Alanya'mıza kazandırmak. Hal esnafının istemediği hiçbirşeyi yapma niyetinde değiliz. Onlar onay verdiği takdirde de her zaman elimizi taşın altına koyarız. Biz sadece öncülük yapıyoruz. Buranın gerçek sahibi olan halcilerin kararı bizim için nihaidir" dedi.

“İSTEĞE GÖRE PROJE HAZIRLANDI”

Projenin hazırlanması sırasında hal temsilcilerinin görüşünün dikkate alındığını ifade eden Başkan Şahin, “Projemizde halci arkadaşlarımızın istekleri önceliğimiz oldu. Yani, bu işi yapacak, orayı kullanacak arkadaşlarımızın isteği göz önüne alıyoruz. Ofisleri, depolama alanları, sosyal alanları günün gereksinimlerine göre tasarladık” dedi.

DARI, SUNUM YAPTI

Toplantıda Yeni Toptancı Hali projesini hazırlayan Mimar Cüneyt Darı’da bir sunum gerçekleştirdi. Projenin teknik özellikleri hakkında katılımcıları ve Başkan Türel’i bilgilendiren Darı, projenin 150 dönümlük alan dikkate alınarak hazırlandığına dikkat çekti.

TÜREL’DEN TEŞEKKÜR

Toplantının son kısmında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e ve Alanya hal derneklerinin temsilcilerine uyumlu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Halcilerin her türlü isteklerini geri çevirmediklerini aktaran Başkan Türel, Alanya’nın özlediği Toptancı Hali’ne en kısa sürede kavuşması için elinden gelen desteği vermeye devam edeceğini vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, verdiği desteklerden dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e Alaaddin Keykubat’ın ve Mahperi Hatun’un el işçiliğiyle yapılmış minyatür heykellerinden hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 01:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107