banner84

Turist yoksa ekmek yok

Alanya’da yerli vatandaşın balık pazarına uğramadığı belirten balıkçı esnafı Dinçer, “Turistler olmasa ekmeğimizi kazanamayacağız” dedi.

Turist yoksa ekmek yok

Alanya’ya gelen turistler balık haline uğramadan gitmiyor. Turizm kenti Alanya’da balık halinde yerliden çok yabancı vatandaşların balık alışverişi yaptığı gözlerden kaçmadı. Son zamanlarda özelikle akaryakıta gelen zamların ardından fiyatları yükselen deniz mahsullerinin alıcısı turistler oluyor. Alanya Posta Medya ekibine konuşan balıkçı esnafı Riyat Dinçer, "Pazara bir tane yerli vatandaş adım atmıyor. Turistler geldiği için az da olsa ekmeğimizi çıkarıyoruz” diye konuştu.
‘YERLİ VATANDAŞLARIMIZI ÖZLEDİK’
Turistlerin sayesinde çarklarının döndüğünü ifade eden esnaf Riyat Dinçer, “En çok tüketilen balıklardan Çupra 100 TL, Levrek 110 TL. Şuan ki durumda turistler olmasa balık hali çok kötü. Pazara bir tane yerli vatandaş adım atmıyor. Ama şükürler olsun ki turistler geldiği için az da olsa ekmeğimizi çıkarıyoruz. Esnafların hali kötü çöktük düzelmesini bekliyoruz. Okullar kapandıktan sonra işlerin daha çok açılacağını düşünüyoruz. Şuanda en çok tüketilen Çupra, Kubbes, Kalamar, Karides yani mevsim balıkları tüketiliyor. Fiyatlarımızda oynama olmadı. Vatandaşlarımızı balık pazarımıza bekliyoruz. Yerli vatandaşlarımızı özledik” dedi. -Sabiha TATLIYER
 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169