banner129

Turistler virüse davetiye çıkarıyor

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nca koronavirüs vakalarının artması üzerine 81 ilde, tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Alanya’da bu zorunluluğa rağmen bazı vatandaşların halen maske takmadığı görüldü. 

Turistler virüse davetiye çıkarıyor

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine zorunlu maske genelgesi göndermişti. Genelgeye göre ev dışında tüm alanlarda maske takılması zorunlu hale geldi. Zorunluluğa ve maske takılmaması halinde uygulanan 900 TL cezaya rağmen, ilçede bu uygulamayı ciddiye alan kadar ciddiye almayanlar da fazla. 
TURİSTLER MASKEDEN Bİ HABER
Alanya Postası Gazetesi'nin  Alanya'nın en işlek caddelerinden olan Atatürk Caddesi'nde çektiği görüntüler, maske zorunluluğuna ilçede ne kadar uyulduğunu gözler önüne serdi. Özellikle yabancı turistlerin maske zorunluluğuna yeterince uymadığı, yerli vatandaşların ise büyük çoğunluğunun maske kurallarına uyduğu gözlemlendi. Bazı vatandaşların ağız ve burunlarını örtmek yerine maskelerini çenelerine taktıkları görüntülere yansırken, emniyet güçleri ise kentte denetimlerini gün boyu sürdürmeye devam ediyor. -Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107