banner84

Turistlerin otobüsle sınavı

Geçtiğimiz hafta Alanya Postası Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz Mahmutlar Halk Otobüsü’nde turiste farklı fiyat uygulaması haberinin ardından, bu kez de Konaklı Alanya otobüslerinin bazılarında aynı sorunun yaşandığı öğrenildi

Turistlerin otobüsle sınavı

Burcu MUTLU
Geçtiğimiz hafta Alanya Postası Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz halk otobüslerindeki farklı fiyat tarifesi uygulaması haberinin yankıları sürüyor. Haberin yayınlanmasının ardından Konaklı-Alanya arası olan hatlarda da sorunların yaşanıldığı öğrenildi. 
KONAKLI OTOBÜSLERİNDE DE AYNI SORUN
Turiste farklı fiyat uygulaması yapan bazı şoförlerin sadece Mahmutlar Halk Otobüsleri’nde değil, Konaklı otobüslerinde de yaşandığı iddia edildi. Konaklı-Alanya hattında çalışan otobüslerin bazılarında da birkaç şoförün 4 TL alması gerekirken, turistlerden 1 Dolar veya 1 Euro aldığı iddia edildi.
‘TURİST GELMİYOR DİYE YAKINMAYIN’
Turistlerin sık sık sorun yaşamasına rağmen hiçbir değişiklik olmaması bu duruma şahit olan vatandaşları rahatsız ederken, “Kime şikayet edeceğiz, bu sorun bir türlü çözülmüyor. Hem turist gelsin isteyip hem de geleni böyle kandırırlarsa kim gelir şehrimize? Bu yaptıkları ile düzgünce işini yapan şoförleri de zan altında bırakıyorlar. Herkesi aynı kefeye koymaya başlıyor insanlar. Beldeden mahalleye dönen bu bölgelerde bu sorunlar daha çok yaşanıyor. Merkezde bulunan otobüslerde bu tarz sıkıntılar yaşanmıyor çok fazla. Denetimlerin sıklaşması, caydırıcı cezalar verilmesi lazım. Mahmutlar otobüsünde yaşanan olayın ardından kooperatif başkanın hemen duruma müdahale etmesi çok iyi. Keşke bütün sorunlara bu kadar hızlı çözüm bulunabilse” denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107