banner84

Turizm bölgelerine yeni çöp konteynırı

Alanya Belediyesi, yaklaşan turizm sezonu öncesi çevre temizliği ile ilgili çalışmalara hız verdi. Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bin 500 adet yeni çöp konteynırı alınarak turistik yerleşim bölgelerine konuldu.

Turizm bölgelerine yeni çöp konteynırı
Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü turizm sezonuna girerken çalışmalarına hız verdi.  Turizm sezonunda çevre temizliği konusunda sorun yaşanmaması için 1500 adet yeni çöp konteynırı alındı. Yeni  çöp konteynırları özellikle turizmin yoğun olduğu cadde ve sokaklara yerleştiriliyor.
Belediye ekipleri tarafından yıpranan ve eskiyen konteynırlar ise tamir edilerek ihtiyaç duyulan bölgelere gönderildi.
Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin turizm sezonuna yoğun bir şekilde hazırlandığını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,“Görsel kirlilik ve koku oluşmasını azaltmak için turistik cadde ve sokaklarda yıpranan çöp konteynırlarını yenileri ile değiştiriyoruz. 1500 adet yeni çöp konteynırlarını merkezi bölgelere koymaya başladık. Eskileri de tamir edip hijyenlerini sağlayıp, ihtiyaç duyulan bölgelere gönderiyoruz.  Genel temizlik noktasında sezona hazırız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107