banner84

Turizm taşımacılarını büyükşehir denetleyecek

Büyükşehir Belediyesi, Antalya il sınırlarında ticari taşımacılık yapan araçların denetimlerinin yapılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla bir komisyon oluşturdu.

Turizm taşımacılarını büyükşehir denetleyecek
 Denetim komisyonunda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Antalya 6. Bölge Müdürlüğü ile Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Grup Müdürlüğü ekipleri yer alıyor.
KİRALIK OTOMOBİL 
ŞİRKETLERİ DE DENETLENECEK
Büyükşehir ekipleri, özellikle turizm bölgelerinde kanun ve yönetmeliklere aykırı yolcu taşımacılığı yaptığı yönünde şikayetleri artan rent a car araçlarına yönelik denetimlerini sıkılaştıracak. Denetimler, Antalya Büyükşehir Belediyesi il sınırlarının genişlemesi nedeniyle oluşturulacak yeni komisyonlarla diğer ilçe ve bölgelerde de etkin bir şekilde gerçekleştirecek.
OTELLER UYARILDI
Denetimlerde turizmin olumsuz etkilenmemesi için otellerin bağlı bulunduğu birlik ve derneklere yazılı bildirim yapıldı. Bildiride, şikayetlerin sonlandırılması amacıyla oluşturulan denetim komisyonun faaliyetine başladığı, aksine hareket eden taşımacılar hakkında yasal cezai işlemlerin uygulanacağı belirtildi. Denetimler sırasında otellerinde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin olumsuz etkilenmemeleri amacıyla otel yönetimleri, otellerin içerisinde yasalara aykırı yolcu taşıma işi yapan şirket ve şahıslara müsaade edilmemesi konusunda uyarıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157