banner84

Turizmde bahar havası

İdlib’deki başarılı Bahar Kalkanı Harekatı sonrası Erdoğan ve Putin'in ikili görüşmelerinden çıkan ateşkes kararı turizmcinin yüreğine su serpti. Sektör temsilcileri Rusya ve Türkiye ilişkilerinin daha iyi bir düzeye gideceğinde hem fikir

Turizmde bahar havası

-Ayşe Yağmur MERCİMEK

ATEŞKES KARARI

Moskova'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, 6 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşme sonrasında ikilinin açıkladığı ateşkes kararı memnuniyet yarattı. İkili açıklamalarında, Türkiye-Rusya ilişkilerinin uzlaşı içinde sürdürülmesi yönünde beyanlar verdi.

‘2019’DA 6 MİLYON RUS GELDİ’

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Liderlerin yaptığı açıklamalar heyecanımızı dindirdi. Zira şu an sadece bizim gözümüz kulağımız değil, Rusya'nın da gözü kulağa bu görüşmedeydi. Geçen sene 6 milyon misafir gelmiş ülkemize. İlişkiler güzel bir dereceye gelmişken, inanıyorum ki her iki büyük liderin açıklamaları olumlu cevaplar verecektir" diye konuştu.

‘DAHA GÜZEL OLACAK’

TÜRSAB BTK Alanya Başkanı Bilal Korkmaz, "İkilinin görüşme öncesi ve sonrası yaptığı açıklamalardan çıkan sonuca göre Türkiye ve Rusya ilişkilerinde sorun yaşanmayacağı ortaya çıkıyor. Bu olumlu tavır Türkiye'ye olumlu yansıyacaktır. Uzlaşı sağlanması ile daha güzel şeyler olacağını düşünüyoruz" dedi.

‘TARAFLAR ÇÖZÜM İSTEDİ’

Turizmci Cengiz Topçu, "İki tarafta sorunu bir şekilde lehlerine çözmeye çalışıyor. Her iki ülkenin de çıkarları var. Kazan kazan formülü diyebiliriz. İki tarafta çözüm odaklı olmasa bile en azından süreci daha kontrollü geçirmeye yetecek açıklamalar yaptı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107