banner84

'Turizmi 12 aya çıkaralım'

AKP İlçe Başkanı Berberoğlu, "Gazipaşa Havalimanı'na kışın charter uçakların inmesi için ulaşım sorununu nasıl çözeriz, onun peşinde olacağız. Hepimiz turizmi 12 aya çıkarmak için hemfikiriz" dedi

'Turizmi 12 aya çıkaralım'
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Mustafa Berberpoğlu başkanlığında dün haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Berberoğlu, Teşkilatlanma ve hafta sonu Antalya'da yapılacak olan toplantı ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.
"TEŞKİLATLANMA BİTMEK ÜZERE"
KONGRE sonrası yoğun bir şekilde Alanya2nın tüm belde ve mahhallelerinde teşkilatlanma çalışmaları yürüten Berberoğlu ve yönetim çalışmalarında son aşamaya geldiler. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Berberoğlu, "Belde, mahalle teşkilatlarımızın tamamını bitirmedik. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede teşkilatlanmayı tamamlayıp Antalya'da yapılacak olan il kongresine hazır hale geleceğiz" dedi.
"13 ARALIK'TA AKP TOPLANIYOR"
13 ARALIK günü Antalya'da AKP Teşkilatı geniş katılımlı bir toplantı düzenleyecek. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İl Başkanı Mustafa Köse, İl ve ilçelerdeki AKP mahalle başkanları katılacak. Toplantıya katılacak isimlerden biri olan AKP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, "Cumartesi günü Antalya'da Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, İl Başkanımız Mustafa Köse, 19 ilçemizin tüm mahalle başkanlarının katılacağı geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Cumartesi günü hep beraber o toplantıya gideceğiz. Genelde tüm çalışmalarımız parti içi eğitim teşkilat yapılandırması ve 11 Ocak'taki Antalya'da il kongremize kadar olan süreçte tüm bu teşkilat yapılanmasını bitirip ondan sonra 2015 seçimleri çalışmalarına başlayacağız" ifadelerini kullandı. 
"TURİZMİN EN ÖNEMLİ AYAĞI ULAŞIM"
DAHA önceki açıklamalarında turizmin en büyük sorunun ulaşım olduğu tespitini yapan Berberoğlu, bu bu fikirin arkasında olduğunu söyledi. Yaz kış Alanya'da turizmi canlandırmak istediklerini belirten Berberoğlu, "Alanya'nın, turizmin genel sorunu ulaşım. Bunların hepsini kendileri de biliyor. Bunla ilgili herkes istişaresini yapıyor. Bizim söylemeye çalıştığımız nokta turizmin en önemli ayağı ulaşım. Ekim ve Kasım aylarından sonra Antalya veya Alanya'da carterların yüzde 99'u kesiliyor. Ulaşımda ciddi zorluklar yaşıyoruz. Bu ulaşım sorununu çözmeden biz Alanya'da kış aylarında turizmi gerçekleştiremeyiz. O yüzden biz hep birlikte oturup, istişare edip bu ulaşım sorununu nasıl çözeriz onun peşinde olacağız. Bende ALTİD'in üyesiyim. Hepimiz turizmi 12 aya çıkarmak için ulaşım sorununu çözmemiz yönünde hemfikiriz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107