banner84

Turizmin sorunları konuşuldu

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda 2015 Turizm sezonu hazırlıklarını içeren bir toplantı yapıldı

Turizmin sorunları konuşuldu
 Kaymakam Tanrıseven toplantı bitiminde basın mensuplarına yaptığı açıklamada yaklaşan 2015 turizm sezonu ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptıkların belirterek “Daha önce İstanbul EMITT  Fuarında temellerini attığımız çatının genişletilmesine buradaki tüm Sivil Toplum Kuruluşları destek verdiler ve Berlin Fuarında Alanya ortak standa temsil edildi. ALTSO, ALTİD ve ALTAV yöneticilerine bu konuda teşekkür ediyorum. Toplantıda Berlin fuarını değerlendirdik ve gayet olumlu geçti. Ayrıca 2015 turizm sezonu ile ilgili bazı kararlar aldık. Tüm birimlerimiz koordineli bir şekilde yeni turizm sezonunun sorunsuz geçmesi için gerekli hazırlıkları yapıyorlar” dedi.
ÇIĞIRTKANLIK TİMLERİ KURULUYOR
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven çığırtkanlık ile etkin bir mücadele edileceğini belirterek “Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı,  Sivil Toplum Kuruluşları  ve kolluk birimlerimizce sıkı bir denetim yapılarak turistleri rahatsız edenlerle etkin bir mücadele edeceğiz. Bununla ilgili timler kuruyoruz, kurallara uymayanlar bunun yaptırımlarına katlanacaklar” dedi.
PANİĞE GEREK YOK
Kaymakam Tanrıseven Rusya’daki ruble krizi nedeniyle bir daralma olsa da paniğe gerek olmadığı ifade etti. Tanrıseven, 2015 turizm sezonunu iyi bir şekilde geçirmek için gerekli her şeyi yapacaklarını söyledi. Kaymakam Tanrıseven, yeni turizm sezonundan umutlu olduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Başbakanımız ve Dışişleri Bakanımızda turizm sezonu ile ilgili açıklamaları oldu. Hükümetimizin de destekleri ile inşallah iyi bir turizm sezonu geçiririz”
Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Tanrıseven Başkanlığında yapılan toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, İlçe Jandarma Komutanı Alper Çetinkaya, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, ALTİD Başkanı Burhan Sili ve ALTAV adına Kerim Kılınç katıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107